West Baden   Springs

Część przezabawnie nazwanego French Lick Resort, West Baden Springs, to hotelowa ekstrawagancja. Kiedy został otwarty w 1902 roku, oniemiali miejscowi nazwali go „ósmym cudem świata”, a kąpiele w wodzie mineralnej podobno leczą wszystko poza łatwowiernością.

W 1917 roku podczas niesamowitej renowacji dwa miliony jednocalowych kwadratów marmuru stworzyły niesamowite atrium z kopułą.

Krach na Wall Street nadwyrężył finanse hotelu, aw 1934 roku właściciele przekazali budynek organizacji religijnej. Zmieniał właścicieli jeszcze kilka razy, zanim stał się jego obecnym wcieleniem jako część jednego z najlepszych kurortów w Ameryce Północnej.

Posiada własne stajnie, centra fitness i wellness. Hotel zapewnia transfer do mistrzowskiego pola golfowego i kasyna, więc możesz być pewien, że będziesz się dobrze bawić.

Istnieje wybór restauracji, spa i kasyn, w których można się cieszyć, a nawet ma własną mleczarnię i prywatne restauracje.

West Baden Springs Hotel

Od początku XX wieku West Baden przyciągało hazardzistów, a łaźnie termalne były tak atrakcyjne, że noc w West Baden Spring kosztowała dwa razy więcej niż w hotelu Waldorf-Astoria w Nowym Jorku.

Hotel West Baden Springs z powietrza

W latach dwudziestych XX wieku West Baden było uważane za Monte Carlo Środkowego Zachodu. Al Capone był jednym z najbardziej znanych bywalców hotelu West Baden Springs.

Super samochód Lamborghini i hotel West Baden Springs

Kopuła słynnego hotelu była przez kilka dziesięcioleci największa w Ameryce – a na początku XX wieku największa na świecie – a dziś budynek jest narodowym zabytkiem historycznym.

Szczyt budynku West Baden Springs

Harrison Albright był architektem West Baden Springs, a jego zadaniem było upewnienie się, że nie spłonie, ponieważ zastąpił dawny budynek z 1855 roku. Z tego powodu do konstrukcji kopuły użyto jak najmniejszej ilości drewna.

Królewski ogród West Baden Springs

Projekt obejmował budowę kilku innych budynków. Opera, szpital, kościół katolicki, dwupiętrowy budynek wyścigów rowerowych i konnych oraz domy z fontannami, takie jak w Baden-Baden w Niemczech.

Fontanna West Baden Springs

Hotel został zbudowany w stylu greckiego odrodzenia.

Atrium West Baden Springs

Epicka kopuła

Eliptyczna kopuła, wykonana ze szkła i stali, obejmuje wewnętrzny dziedziniec i ma średnicę 196 stóp (60 metrów) i wysokość 130 stóp (40 metrów). Była to największa kopuła o swobodnym rozpiętości na świecie do 1913 roku i do 1963 roku w USA.

Wnętrze West Baden Springs z dekoracją świąteczną

Atrium pod kopułą jest najbardziej imponującym elementem hotelu West Baden Springs. Jest wyłożona piękną marmurową mozaiką na podłodze i podobnie jak w siedmiogwiazdkowej Galleria Vik Milano, niektóre pokoje mają na nią okna.

Apartament West Baden Springs

243 luksusowe pokoje i apartamenty urządzone są w stylu królewskim z lat 20. XX wieku z zabytkowymi meblami i dekoracjami.

Pokój West Baden Springs

Rezerwacja pokoju w hotelu West Baden Springs zapewnia dostęp do krytych i odkrytych basenów oraz wanny z hydromasażem.

West Baden Springs wewnątrz basenu

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector