Umaid Bhawan   Palace Jodhpur

Pałac Umaid Bhawan w Jodhpur to miejsce historyczne, zbudowane po raz pierwszy w 1928 roku i umieszczone nad pustynną stolicą Jodhpur. Pierwotnie był to pałac i ostatni z wielkich pałaców Indii.

Oprócz dwudziestu sześciu akrów bujnej roślinności i ogrodów, pałacowy hotel oferuje luksus w stylu art deco, łączący zarówno wschodnią, jak i zachodnią wrażliwość, oraz 347 pokoi i unikalnych pokoi tematycznych.

Inspirowana renesansem kopuła ma ponad 100 stóp wysokości, a wieże w stylu Radżputów są niesamowite. Wewnątrz wyposażenie i wyposażenie są designerskiej jakości, a malowidła ścienne przedstawiają oryginalne dzieła autorstwa światowej sławy polskiego artysty Stefana Norblina.

Na miejscu jest też prywatne muzeum, korty do squasha, stół bilardowy i restauracja z grilla z tradycyjną indyjską muzyką. Ale być może największą atrakcją dla miłośników historii jest to, że hotel oprowadzi Cię po okolicy z królewskim kamerdynerem w samochodzie w stylu vintage.

Wybieraj spośród pokoi tematycznych, takich jak apartamenty historyczne, apartamenty królewskie, apartamenty królewskie i apartamenty maharadży. Każdy pokój tematyczny ma swój niepowtarzalny styl, z udogodnieniami, takimi jak kryształowe fontanny, duże malowidła ścienne przedstawiające dziką przyrodę, lustrzane bary i egzotyczne artefakty zmieszane z wystrojem.

Jest to doskonałe miejsce do spróbowania życia królewskich Indian, tak jak kiedyś prowadzili go najwięksi królowie.

To prawdopodobnie jeden z najlepszych hoteli na świecie. Wspaniały zamek ze znakomitą obsługą, wyśmienitym jedzeniem i jednymi z największych pokoi, w jakich kiedykolwiek przebywałeś.

Pałac Umaid Bhawan, Jodphur, Indie

Został zbudowany w latach 1928-1943 dla maharadży Umaida Singha. Ogromny, bogaty pałac z żółtego piaskowca rozciąga się na 26 akrach wypielęgnowanych zielonych ogrodów.

Pałac Umaid Bhawana

Jest to jedna z największych prywatnych rezydencji na świecie, zbudowana w stylu Art Deco i renesansu. Kiedy Umaid Bhawan Palace został ukończony, 347-pokojowy budynek służył jako rezydencja rodziny królewskiej w Jodhpur.

Pałac Umaid Bhawan na zewnątrz w nocySchody Pałacu Umaid Bhawan

Pałac jest mieszanką architektury wschodniej i zachodniej i jest między innymi ozdobiony 32-metrową kopułą.

Sufit kopuły Pałacu Umaid BhawanSala bankietowa Pałacu Umaid BhawanBankiet w Pałacu Umaid Bhawan

Hotelowe pokoje i apartamenty są gustownie urządzone w typowym stylu Art Deco z początku ubiegłego wieku.

Przygotowanie pokojuSypialnia w Pałacu Umaid BhawanApartament Maharadży

Łazienka jest wielkości średniej wielkości mieszkania, a wanna została wyrzeźbiona z bloku marmuru.

Łazienka w pałacu Umaid BhawanPokój na dachu Umaid Bhawan Palace

The Pillars to kawiarnia na świeżym powietrzu, w której można wypić drinka ze spektakularnymi widokami na miasto, trawniki Baradari i fort Mehrangarh.

Restauracja Umaid Bhawan Palace na tarasie na dachuUmaid Bhawan Palace wewnątrz basenu z pływającymi kwiatamiSpa Umaid Bhawan Palace

Z dużego odkrytego basenu i leżaków roztacza się widok na miasto i fortecę. W hotelu znajduje się również kryty basen.

Odkryty basen Pałacu Umaid Bhawan

Pałac Umaid Bhawan znajduje się na szczycie wzgórza Chittar, najwyższego punktu w Jodhpur. Oferuje zapierające dech w piersiach widoki na miasto i imponujący fort Mehrangarh. Piękne ogrody otaczają pałac, nadając mu wyjątkowo królewski wygląd.

Ogrody pałacu Umaid BhawanRomantyczna kolacja z pałacem w tle

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector