Eh’häusl  

Fascynujące rzeczy, ten hotel. Został zbudowany w 1728 roku i mógłby być najmniejszym hotelem na świecie. Historia wygląda tak: w dawnych czasach w Niemczech pary, które chciały się pobrać, musiały posiadać własność.

Tak więc jakiś przedsiębiorczy miejscowy odłożył swoje pieniące się piwo i kiełbasę (przepraszam Niemców!) i zbudował malutki dom w 2,5-metrowej szczelinie między dwoma budynkami. Ten dom został następnie kupiony przez parę, która była jego właścicielem do ślubu, a po zawiązaniu węzła sprzedali go następnej parze.

Dziś „Dom Małżeński” został odnowiony przez najlepszych projektantów i oferuje możliwość wzięcia kluczy i krótkiego zamieszkania w tej niezwykłej posiadłości.

Nacisk kładziony jest na luksusowe życie, a na tych zdjęciach widać, że czas spędzony w wannie z hydromasażem, oglądanie zabytkowego kominka lub słuchanie kolekcji muzycznej to czas, w którym doświadcza się cudownego relaksu.

Zdjęcie autorstwa Margret Pirzer

bursztyn

Centrum starego miasta Amberg jest uważane za jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych dzielnic w Europie. Otacza go mur pierścieniowy z kilkoma wieżami – często określany jako Ei (jajko), od swojego kształtu.

W Amberg znajduje się wiele imponujących kościołów i zamków. Wśród atrakcji znajduje się zadaszony most Stadtbrille, który był częścią średniowiecznych fortyfikacji miasta, oraz zamek Neues Schloss, pierwotnie zbudowany w XV wieku.

Ech Hausl

Najmniejszy hotel świata

Eh’häusl („Mały Dom Weselny”) został zbudowany w 1728 roku i dziś słynie z tego, że jest najmniejszym na świecie hotelem o szerokości 2 metrów.

Hotel Eh’häusl o łącznej powierzchni 53 metrów kwadratowych jest rekordzistą Guinnessa dla najmniejszego hotelu.

Najmniejszy hotel świata

Dom zbudowany jest na małej działce o powierzchni zaledwie 215 stóp kwadratowych (20 metrów kwadratowych). Szeroki na osiem stóp hotel rozciąga się na trzech piętrach.

Ech, drzwi Hausla

Chociaż stwierdzenie, że jest przestronny, byłoby naciągane, najmniejszy hotel na świecie ma wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób.

Salon Eh Hausl

Bogato wyposażone wnętrza zdobią zabytkowe dywany, meble i antyki.

Zabytkowa dekoracja Eh Hausl

W salonie znajduje się nawet w pełni funkcjonalny kominek opalany drewnem.

Luksusowe wnętrze Eh Hausl

Sprytny projekt wnętrza obejmuje lustro w złotej ramie, które zwiększa poczucie przestrzeni.

Eh Hausl kominek

Ładne drewniane schody dzielone również poprawiają przestronność małej przestrzeni.

Do pokoju prowadzą schody Eh Hausl

Łóżko typu queen-size z łatwością mieści się w sypialni Eh’häusl.

Pokój HauslaWnętrze najmniejszego hotelu świataŁazienka Hausla

Hotel nazywa łazienkę mini-spa, w której znajdziemy wolnostojącą wannę i świeczki.

Drewniane krzesło Eh HauslWanna Eh HauslEch, lustro HauslaDekoracja łazienki Eh Hausl

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector