The New   Monte Rosa Hut

Ta chata jest własnością Szwajcarskiego Urzędu Alpejskiego i została zaprojektowana przez profesorów i studentów architektury i eko-projektowania z Uniwersytetu w Lucernie i ETH Zurich (Szwajcarski Federalny Instytut Technologii).

Budynek w kształcie kryształu został zaprojektowany tak, aby światło słoneczne wirowało wewnątrz, jednocześnie redystrybuując ciepło ciała mieszkańców, aby w naturalny sposób ogrzać domek. Łączy drewniane wnętrze z aluminiowo-szklaną skorupą, aby odsłonić niesamowite widoki na lodowiec Gorner. Nadmiar energii jest magazynowany w regulowanych zaworami akumulatorach kwasowo-ołowiowych, które zapewnią zasilanie w ciemności. Woda jest produkowana z topniejących lodowców, a następnie zbierana i przechowywana w dużym zbiorniku 40 metrów nad chatą.

Częściowo służy jako stacja badawcza i przykład, jak energia i zasoby mogą być wykorzystywane z maksymalną wydajnością. Jeśli dokonasz rezerwacji, otrzymasz wszystkie dobre rzeczy na przyjemne wędrówki. Kolacja i śniadanie są wliczone w cenę, a także herbata do termosu następnego dnia na dobry początek.

Nowa chata Monte Rosa zimąWidok z góry na New Monte Rosa Hut z górami w tleNowa chata Monte RosaNew Monte Rosa Hut z bliskaNew Monte Rosa Hut w nocySzczegóły wnętrza New Monte Rosa HutDrewniana restauracja New Monte Rosa HutPokoje New Monte Rosa HutPokój New Monte Rosa Hut

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector