Hotel   Puntagrande

Posiada rekord świata w kategorii „najmniejszego hotelu na świecie”, a kiedy dotrzesz do Punta Grande, wybaczy ci się myśl, że przybyłeś do domu szalonego rybaka z zamiłowaniem do bardzo eksponowanych miejsc.

Położone na skalistym zboczu na wyspie El Hierro na Wyspach Kanaryjskich, możesz czuć się trochę samotnie, ponieważ jest daleko od jedynego miasta na wyspie i rzadkiej 10-tysięcznej populacji.

Hotel Puntagrande ma tylko pięć pokoi, ale każdy z nich jest indywidualnie zaprojektowany. Znaczna część drewna została uratowana z wraków statków, co jest przyjazne dla środowiska i nieco przerażające.

Jeden pokój ma nawet mały balkon, na którym można zawiesić wędkę. Wyjątkowe akcenty i drobne akcesoria żeglarskie zdobią wnętrze.

Jadalnia na dole ma korzeń drzewa wystający z sufitu, ponieważ, jak przypuszczam, mieszkasz na skale pośrodku Oceanu Atlantyckiego, sprawy stają się trochę dziwne.

Rzeczywiście, wyimaginowany przyjaciel futbolowy Toma Hanka z filmu Cast Away, Wilson, najwyraźniej odwiedził ten odległy hotel. Ale doniesienia nie zostały jeszcze potwierdzone.

Hotel Punta Grande jest ukryty na odległej wyspie El Hierro na Wyspach Kanaryjskich.

Hotel Punta Grande na wyspie El Hierro na Wyspach Kanaryjskichhotelu Punta GrandeNajmniejszy hotel świata - Hotel Punta GrandeZnak hotelu PuntagrandeHotelowy bar PuntagrandeHotel Puntagrande Pokój Z Widokiem na Ocean AtlantyckiSypialnia hotelu Puntagrande

Okna sufitowe w łazience wpuszczają słońce, gdy bierzesz prysznic.

Łazienka hotelu PuntagrandeWidok z balkonu hotelu PuntagrandePrywatny balkon na dachu hotelu Puntagrande

Prywatny taras na dachu pozwala cieszyć się zapierającą dech w piersiach panoramą Oceanu Atlantyckiego w doskonałej prywatności.

Widok na zachód słońca z dachu hotelu Puntagrande

Mimo że twierdzi się, że jest to najmniejszy hotel na świecie, nadal ma restaurację – i co to za miejsce! Wystarczy spojrzeć na to ustawienie tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego.

Taras restauracji hotelu Puntagrande

Prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc na butelkę wysokiej jakości hiszpańskiego wina.

Hotel Puntagrande Wino Z Atlantycką Panoramą

Hotel może nie być najlepszym miejscem dla osób z aquafobią, ponieważ dzikie fale oceanu mogą sięgać wysoko, gdy rozbijają się o skały.

Fale hotelu PuntagrandeGigantyczne fale Oceanu AtlantyckiegoEl Hierro Wyspy Kanaryjskie Przyroda

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector