Sextantio   Le Grotte

Położony w starożytnym mieście Matera we Włoszech, ten wyjątkowy hotel jest wbudowany w jaskinie, w których kiedyś mieszkali nasi starożytni przodkowie. Zaludnione przez 9000 lat miasto zostało oficjalnie założone przez Rzymian w III wieku pne. Od tego czasu jest konsekwentnie zamieszkany, a jaskinie były używane przez średniowiecznych mnichów, a później społeczności chłopskie.

Filozofia hotelu polegała na tym, aby nie zakłócać szczególnego charakteru mieszkań w jaskiniach, a wszystkie pokoje zostały zaprojektowane tak, aby miały jak najmniejszy wpływ na lokalizację. Wolnostojące łóżka, wanny i meble zostały wybrane tak, aby miały minimalny wpływ na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Śniadanie serwowane jest w dawnym średniowiecznym kościele na wspólnym stole jadalnym, podobnym do tego używanego przez stare zakony; Śródziemnomorska uczta obejmuje świeży chleb, mozzarellę, miód i jogurt.

Okolica jest przesiąknięta historią i jest tu wiele miejsc do zobaczenia, takich jak bizantyjskie kościoły z wybuchowymi mozaikami i słynny zamek Tremonton z ogromnym podziemnym zbiornikiem i sklepionym sufitem. To starożytne miasto z pewnością zadziwi.

Sextantio Le Grotte Della Civita położony na wzgórzuStarożytne jaskinieWejście Sextantio Le Grotte Della CivitaJaskinie Sextantio Le Grotte Della CivitaTarasWyświetleniaPosiłek na tarasiePokój w jaskini Sextantio Le Grotte Della CivitaKorytarz prowadzący do pomieszczenia w jaskiniŁazienka w jaskiniPokój z tarasemJaskiniowa hotelowa łazienkaPokój hotelowy starożytnej jaskiniPokój w jaskini z widokiemPokój i łazienka w jednym miejscuSypialnia hotelu w jaskiniSypialnia z wannąPrzestronny pokój w jaskiniŁazienka w jaskiniMateraMatera natura

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector