Sala   Silvergruva

Rozsiądź się na swoim luksusowym skórzanym fotelu pod delikatnym żyrandolem zwisającym z dachu pokoju wydrążonego w czystej skale, 155 metrów pod powierzchnią.

Jakbyś był Gollumem z Władcy Pierścieni. Z wyjątkiem masowo bogatych i mniej obsesyjnych na punkcie pierścionków. Więc tak, hotel znajduje się w przerobionej kopalni srebra.

Jesteś tam prawie sam z personelem na powierzchni. Więc masz całe miejsce dla siebie. W okolicy czeka na Ciebie mnóstwo przygód.

Możesz zrobić kurs szturmowy z wysokim drutem, śmigać na tyrolce i odkrywać podziemny świat kopalni srebra kilkoma różnymi trasami. Jeśli lubisz golfa, w odległości 10 kilometrów od Sala Silvermine znajduje się świetne pole golfowe.

Tutaj, pod wodą, nie ma prądu, a środowisko nie zostało naruszone przez tlen i światło, więc wkraczasz do odważnego i tajemniczego świata labiryntów tuneli i basenów.

Jezioro podziemne

Kopalnia srebra w Sali funkcjonowała od XV wieku do 1908 roku. Przez setki lat wydobywano tu srebro. Metal szlachetny był niezbędny dla korony, ponieważ był używany głównie do produkcji monet.

Podziemna restauracja w Sala, Szwecja

Dziś Sala Silvergruva jest popularnym miejscem, w którym oferowane są różne doświadczenia – zarówno nad, jak i pod ziemią.

Podziemna kolacja Sala Silvergruva

Grupy mogą również zarezerwować imprezę z jedzeniem i napojami w podziemiach. Zaplecze konferencyjne znajduje się w Rezydencji Dyrektora, której wnętrza zostały przygotowane na czasy Augusta Heberle (inżyniera szwedzkich kopalń) XIX wieku.

Co powiesz na przyjęcie bożonarodzeniowe na głębokości 509 stóp (155 metrów)?

Podziemny pokój hotelowy

Silvergruva w Sala, 120 km na północny zachód od Sztokholmu, ma apartament górniczy, w którym ty i twoja wybranka możecie spędzić samotnie noc.

Kompleks górniczy znajduje się 509 stóp (155 metrów) pod ziemią w dawnej kopalni srebra, która została zamknięta w 1962 roku. Dziś kopalnia jest muzeum, a także wyjątkowym miejscem zakwaterowania.

Restauracja Sala Silvermine

W podziemnym hotelu jest prąd, ale trzeba zjechać windą. Więc jeśli nie masz odwagi lub masz klaustrofobię, to może nie jest to najlepszy pomysł!

Pokój hotelowy kopalni srebra

Temperatura w dawnej kopalni wynosi około 36 Fahrenheita (2 stopnie Celsjusza), ale wewnątrz ogrzewanego apartamentu jest 66 Fahrenheita (19 stopni Celsjusza).

Jaskinia Sala Silvermine

Hotel chroni również wyjątkową historię kopalni, a także dostępne są wycieczki historyczne. Jest to również miejsce jednych z najlepszych nurkowań jaskiniowych na świecie.

Jaskinia kopalni srebra w Sala, SzwecjaZip-podszewka w Sala

Jedną z najfajniejszych atrakcji na świeżym powietrzu wokół Sala jest zjazd na linie w lesie.

Zapinana na suwak w kolorze SalaDziewczyna na tyrolce

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector