Radisson Blu   Berlin

Stolica Niemiec jest historycznym tłem dla wielu przejmujących momentów historii, z licznymi muzeami, pomnikami, galeriami i innymi interesującymi miejscami, które je ilustrują.

Nic dziwnego, że ze względu na swobodny styl życia, przyjaznych mieszkańców i dynamiczną atmosferę Berlin jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie.

Położony nad brzegiem Szprewy hotel Radisson Blu jest położony w samym sercu Berlina, pomiędzy Wyspą Muzeów a Alexanderplatz.

Zapewnia spokojne wytchnienie od zgiełku miejskiego życia, a jednocześnie znajduje się w odległości krótkiego spaceru od wielu popularnych atrakcji i węzła komunikacyjnego na Alexanderplatz.

W mieście zawsze coś się dzieje, a transport publiczny zapewnia szybkie i sprawne poruszanie się po mieście.

Hotel Radisson Blu, Berlin z zewnątrzHotel Radisson Blu, lobby berlińskie

Akwarium Radisson Berlin

Centralnym punktem hotelu jest imponujący AquaDom o wysokości 25 metrów, który wita gości po przyjeździe. Znajdujący się pod akwarium Atrium Bar oferuje koktajle i smaczne dania kuchni lokalnej z widokiem na największe cylindryczne akwarium na świecie.

25-metrowy AquaDom, największe na świecie wolnostojące, cylindryczne akwarium

Największe na świecie wolnostojące akwarium jest domem dla ponad 100 gatunków i 1500 okazów ryb tropikalnych.

Akwarium Radisson Blu Berlin w holu

Dostęp do dwukondygnacyjnego szkła wzniesionego na środku akwarium jest możliwy za pośrednictwem SeaLife Berlin, aby przyjrzeć się z bliska.

Akwarium Radisson Blu Berlin wypełnione rybamiŚniadanie Radisson Blu Berlin

Wszystkie 427 pokoi odzwierciedla spokojną i stylową atmosferę hotelu.

Radisson Blu Berlin Aqua Room

Wszystkie troski odejdą w niepamięć, gdy odprężysz się w szykownym wystroju i podziwiasz wspaniałe widoki na panoramę lub AquaDom.

Sypialnia Radisson Blu Berlin

Hotel Radisson Blue Berlin posiada wiele pokoi i apartamentów. Dokładnie 427. Różnią się wielkością i komfortem, ale co najważniejsze, możesz wybrać, czy chcesz zobaczyć miasto, katedrę czy wewnętrzny dziedziniec z gigantycznym akwarium.

Pokój Radisson Blu Berlin z balkonemPokój Radisson Blu Berlin z balkonemRadisson Blu Berlin Balkon z widokiem na dzielnicę muzeów

Wyrafinowane zakwaterowanie, znakomita obsługa i doskonała lokalizacja hotelu Radisson Blu stanowią idealną bazę wypadową do zwiedzania jednego z najbardziej tętniących życiem i ekscytujących miejsc w Europie.

Widoki z dachu Radisson Blu Berlin

Heaven Spa Berlin w hotelu oferuje wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające, a także siłownię i dwie sauny. Ale co najważniejsze, zdrowy basen, w którym możesz zrobić więcej niż tylko zanurzyć stopy. A może by tak popływać przed wyruszeniem na odkrywanie stolicy Niemiec?

Basen Radisson Blu Berlin

Taras restauracji Balaustine to idealne miejsce na delektowanie się koktajlami inspirowanymi Bliskim Wschodem i małymi potrawami, którymi można się dzielić.

Taras Radisson Blu Berlin

Eksplozja akwarium w grudniu 2022 r

Wczesnym rankiem 16 grudnia 2022 r. ściana zbiornika na wodę pękła, a następnie eksplodowała. W efekcie milion litrów słonej wody zalało teren hotelu i ulicę Spandauer. To 1000 metrów sześciennych wody o wadze 1000 ton.

Na miejsce wypadku wysłano stu strażaków, ale niestety zginęło 1500 zwierząt morskich. Wszystkich 350 gości hotelowych ewakuowano ze swoich pokoi.

Nocna antena Radisson Blu Berlin

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector