Null Stern   Hotel

Null Stern to hotel koncepcyjny stworzony przez braci artystów-przedsiębiorców, Franka i Patrika Riklinów – „Null Stern” oznacza „bez gwiazdek”.

Pierwotny projekt trwał rok, od 2009 do 2010 roku, zanim został przekształcony w muzeum. A w 2022 roku odrodził się jako koncepcja otwartej przestrzeni o nazwie Zero Real Estate.

Nie oznacza to, że jest tandetny, daleko mu do tego. Nazwa ma być subwersją i komentarzem do supermodnych, przesadnie stylizowanych hoteli, które są obecnie modne na całym świecie.

Źródło zdjęcia: Verein Null Stern / CH – 9050 Appenzell

Slogan mówi, że „jedyną gwiazdą jesteś ty”, co zwraca uwagę na ciebie jako gościa, a także jako uczestnika tego żywego dzieła sztuki.

Null Stern  
            
              Hotel

Znajduje się w nieużywanym szwajcarskim bunkrze nuklearnym z grubymi na dwie stopy ścianami i drzwiami odpornymi na wybuchy.

Null Stern  
            
              Hotel

A jeśli brzmi to nieco ekstremalnie, na szczęście jest tu całodobowy kamerdyner, który zaspokoi Twoje potrzeby i poda poranną kawę.

Null Stern  
            
              Hotel

W ciągu trzech miesięcy działalności ten dawny schron przeciwatomowy został nominowany do nagrody World Hospitality Award.

Null Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              HotelNull Stern  
            
              Hotel

Oryginalny Null Stern został zamknięty jako hotel na dobre w 2010 roku, pozostając otwarty tylko jako muzeum.

Null Stern  
            
              Hotel

Jednak ich nowa koncepcja hotelowa, Zero Real Estate, była najnowszym projektem gościnności artystycznej Null Stern latem 2022 roku.

Wykorzystali majestatyczne Alpy Szwajcarskie w Saillon w Valais jako tło dla kolejnego hotelu zerogwiazdkowego, w którym wokół „pokoju” nie było ścian ani dachu.

Zero Star Hotel z milionem gwiazdek

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector