Monte   Pacis

Monte Pacis w litewskim mieście Kownie zostało założone w zespole klasztornym w Pożajściu. Została zbudowana w XVII wieku przez kanclerza WKL Kristupasa Zigmantasa Pacasa, który nazwał ją Górą Pokoju, co jest dosłownym tłumaczeniem „Monte Pacis”. Dziś służy jako czterogwiazdkowy hotel.

Ogromny dziedziniec, otoczony drzewami, zaprasza do zalesionego sanktuarium. Pierwotnie został zbudowany dla mnichów kamedułów w XVII wieku i do dziś zachowało się wiele z oryginalnej konstrukcji i architektury. Wewnątrz obiektu znajdują się trzy części, jedna przeznaczona na imprezy masowe, a druga na noclegi i usługi. Konstrukcja tego miejsca jest imponująca, ze staroświeckimi okiennicami i dębowymi meblami, a także łóżkami z baldachimem i podgrzewaną podłogą.

Jest to hotel, który poświęca wspaniały wystrój, ale poziom komfortu jest nadal wysokiej klasy. Najciekawsze pokoje to pokoje tematyczne poświęcone byłym gościom klasztoru, które mimo ascetycznego wystroju oferują wspaniałe widoki na naturalne tło. Chociaż żyjesz „skromnie”, możesz spodziewać się dodatków, takich jak mini-bary, Wi-Fi, szlafroki i marmurowe prysznice w łazience. Oprócz wygód jest to wspaniała atrakcja kulturalna.

Monte Pacis i rzeka Niemenhotelu Monte PacisBudynek hotelu Monte Pacis i taras w nocyHistoryczne wnętrze hotelu Monte Pacis ze starożytnymi malowidłami na ścianieWnętrze klasztoru hotelu Monte PacisRestauracja Hotelu Monte PacisKelnerzy i kelnerki litewskiePosiłki w hotelu Monte PacisApartament w hotelu Monte PacisSypialnia hotelu Monte Pacis

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector