Mönchsjoch   Hut

Po przybyciu na stację Jungfraujoch znajduje się znak głoszący, że jest to „Top of Europe”. Operatorzy Jungfraubahn umieścili tam znak, będąc dumni z faktu, że ich kolej obejmuje najwyżej położoną stację główną w Europie. Pociągi przejeżdżają przez tunel wykuty w litej skale i docierają na wysokość 11333 stóp. (3454m). Tylko w ten sposób można dostać się do schroniska Mönchsjoch od marca do października. Przez resztę roku jedynymi gośćmi są alpiniści o stalowych oczach. Przejdź do chaty nad pokrytym śniegiem lodowcem, który miejscami ma zadziwiającą grubość 800 metrów.

Zakwaterowanie jest podstawowe, ale nie ma powodu, aby siedzieć w domu, nie kiedy widoki są tak fantastyczne, a przygoda w górach nigdy się nie kończy, od przejażdżek husky po wspinaczkę lodową i wspinaczki sportowe, jest wiele rzeczy dla miłośników alpinizmu, którzy lubią zakwaterowanie ciepłe i funkcjonalne. Restauracja/bar serwuje obfite posiłki, aby zachować energię, a mały taras pozwala cieszyć się niesamowitymi widokami.

MönchsjochhütteRestauracja Mönchsjoch HutDrewniane wnętrze Mönchsjoch HutInternat Mönchsjoch HutWidoki na MönchsjochAlpy SzwajcarskieWidoki z chaty MönchsjochZachód słońca w Mönchsjoch

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector