Mischabel   Hut

Ta alpejska chata znajduje się na wysokości 3340 metrów nad poziomem morza, głęboko w Alpach Pennińskich. Jest dostępny tylko dla doświadczonych turystów, którzy mogą odbyć 4-milową podróż z pobliskiego miasta Saas-Fee, które było wykorzystywane jako miejsce dla Wham! Przebój z 1984 roku, „Last Christmas I Gave You My Heart”.

Wielu alpinistów chętnie oddałoby serce Mischabel Hut, ponieważ jest to punkt wyjścia dla ekscytujących wejść na Lenzspitze, Nadelhorn i Hohberghorn. Chata została zbudowana w 1903 roku i obecnie składa się z akademików, budynku głównego z kuchnią i salonem oraz pojedynczych domków. Jest miejsce dla 130 gości, dostępne są śniadania, obiady i napoje. Wyobrażam sobie, że można też kupić kanapki i Toblerone na lunch na stoku – jeśli nie, brakuje im sztuczki. Ta chata ma służyć jako środek na wspaniałe wakacje wspinaczkowe, ale mimo to jestem pewien, że sprawi, że będziesz jodłował o więcej.

Drabina na skałach, aby wspiąć się do Mischabel HutChata Mischabel na skałachChata Mischabel w śnieguMischabel Hut ponad chmurami w AlpachZnak wejściowy Mischabel Hut pokazujący wysokość 3340 metrów, na której znajduje się hotelRestauracja Mischabel HutPokój wieloosobowy Mischabel HutMischabel Hut taras z panoramicznym widokiem na AlpySzeroka panorama AlpOśnieżone szczyty Alp

Zdjęcie autorstwa Beata Buergi

Zielone Alpy

Zdjęcie autorstwa Beata Buergi

Zachód słońca na szczycie pasma górskiego Alp

Rysunek Mischabel Hut z początku XX wieku

Rysunek Mischabel Hut z początku XX wieku

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector