Martello   Tower

Ta wieża Martello została pierwotnie zbudowana przez Brytyjczyków, gdy zagroziły im armie Napoleona. Była częścią ciągu 29 fortec, które biegły jak naszyjnik wokół brytyjskiego wybrzeża. Każdy był domem dla garnizonu składającego się z 25 mężczyzn – można sobie wyobrazić grube kamienne ściany odbijające się echem odgłosów relaksujących się, pijących i opowiadających historie. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalny zasięg czterem działom, z których każde strzelało kulami armatnimi raniącymi statek.

Dziś, w czasach, gdy Europejczycy na szczęście przestali mordować się z powodu małostkowości, zamieniono go na hotelowy apartament do wynajęcia. Renowacja była żmudna, a Landmark Trust wykonał niesamowitą robotę, zmieniając zrujnowaną fortecę w „dużą, wyniosłą przestrzeń”. Z dachu roztacza się niesamowity widok na rozgwieżdżone niebo i dramatyczną angielską linię brzegową. Jest to idealne miejsce do żeglowania lub podziwiania pięknych widoków podczas jedzenia angielskich zszywek, takich jak Fish 'n’ Chips. Wieża Martello to święto napoleońskie.

Wieża Martello przez mostWieża Martello i mostWieża MartelloWejście do wieży MartelloSalon Martello TowerJadalnia Martello TowerSypialnia Martello Tower

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector