Makkah Clock   Royal Tower

Każdego roku miliony pielgrzymów przybywają, by wziąć udział w pielgrzymce – obowiązkowej (raz w życiu) wizycie w najświętszym mieście islamu, Mekce.

Ponieważ na świecie jest około dwóch miliardów muzułmanów, miasto w Arabii Saudyjskiej musiało rozwiązać jedno z największych wyzwań, aby pomieścić wszystkich podróżnych przybywających zobaczyć Kaaba, „Dom Boży”. I tak zbudowali kompleks siedmiu drapaczy chmur za 15 miliardów dolarów.

Makkah Clock Royal Tower to czwarty co do wysokości budynek na świecie, wznoszący się na 1972 stóp (601 metrów).

W najwyższej wieży znajduje się pięciogwiazdkowy hotel z 1618 (!) pokojami i apartamentami prowadzonymi przez Fairmont Hotels and Resorts. Rozciąga się na oszałamiającej powierzchni 16 145 866 stóp kwadratowych (1 500 000 metrów kwadratowych).

Wznosi się tuż nad najświętszym miejscem islamu, oferując bezprecedensowy panoramiczny widok na Masjid al-Haram – Wielki Meczet Mekki.

Kompleks, w którym znajduje się najwyższy i największy zegar na świecie, zaprojektowała libańska grupa architektoniczna Dar Al-Handasah.

Lepiej bądź szybki; podczas corocznej islamskiej pielgrzymki do Mekki pokoje są sprzedawane na całe lata!

Fairmont Makkah Clock Royal Tower i Kaaba

Wieża zegarowa w górnej części wieżowca jest w pełni funkcjonalna i punktualna, ponieważ obsługuje ją zegar atomowy. Jest tak wysoki, że kryją się za nim cztery pełne piętra.

Nic dziwnego, że jest to największa tarcza zegara na świecie, mierząca 141 stóp × 141 stóp (43 metry × 43 metry). Dla porównania, cztery tarcze Big Bena mają tylko 7 metrów średnicy.

Królewska wieża zegarowa w Mekce

W nocy zegary są oświetlone 2 milionami diod LED wraz z arabskim napisem „W imię Allaha”. Pokazują arabski czas standardowy, który jest trzy godziny przed czasem GMT. Mówi się, że zegar jest widoczny z odległości 30 kilometrów.

Górna część dzwonnicy została zaprojektowana przez niemiecką firmę architektoniczną SL Rasch i zawiera również wysoki na 23 stopy (7 metrów) półksiężyc ozdobiony złotą mozaiką.

Makkah Clock  
            
              Royal Tower

76-piętrowy, pięciogwiazdkowy luksusowy hotel znajduje się zaledwie 100 metrów od Wielkiego Meczetu Masjid al-Haram.

Lobby Królewskiej Wieży Zegarowej MekkiMakkah Clock Royal Tower Luksusowy holMekka Clock Royal Tower Lounge

Hotel jest częścią kompleksu Abraj Al Bait, w którym znajduje się aż 4000 sklepów. Opcje gastronomiczne są również obfite.

Makkah Clock Royal Tower Salon VIP

Nawet jeśli nie postawisz stopy przed Mekką Clock Royal Tower, możesz wybierać spośród dziewięciu najlepszych restauracji.

Mekka Clock Royal Tower Restauracja Al DiraMakkah Clock Royal Tower Prywatna luksusowa restauracjaMekka Zegar Royal Tower Hotelu SalonMekka Clock Royal Tower, sypialnia hotelu FairmontMakkah Clock Royal Tower, salon hotelu Fairmont z widokiem na Wielki Meczet w MekceMakkah Clock Royal Tower, pokój typu Twin w hotelu FairmontMekka Clock Royal Tower Hotel Fairmont z widokiem na MekkęMekka Clock Royal Tower Fairmont Hotel Guest SuiteZegar w Mekce Royal Tower Hotel Fairmont ŁazienkaMekka Clock Royal Tower Fairmont Hotel Grand Royal SuiteMekka Clock Royal Tower Fairmont Hotel Grand Royal Suite Łazienka

Należy pamiętać, że hotel przyjmuje wyłącznie gości muzułmańskich, którzy nawet wjeżdżają do świętego miasta Mekki; musisz być wyznawcą religii.

Centrum fitness hotelu Fairmont

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector