Lloyd Hotel  

Przesiąknięty historią hotel Lloyd w Amsterdamie został pierwotnie otwarty w latach dwudziestych XX wieku. Przez lata hotel służył jako ośrodek dla uchodźców, areszt dla nieletnich i pracownie artystyczne. Został ponownie otwarty w 2004 roku jako Lloyd Hotel ze 117 pokojami wraz z Ambasadą Kultury, która według strony internetowej hotelu „reprezentuje kulturę holenderską w Amsterdamie i organizuje wymianę z kulturami gości z całego świata”.

Inną charakterystyczną cechą hotelu Lloyd jest jego projekt „od jednej do pięciu gwiazdek”. Tak, zgadza się – goście mogą zatrzymać się w pokoju jednogwiazdkowym, pięciogwiazdkowym lub w dowolnym innym. Chociaż wszystkie pokoje są wygodne i szykowne, to pokoje pięciogwiazdkowe robią największe wrażenie; jeden ma huśtawkę zwisającą z drewnianych belek, inny zawiera fortepian, a jeden oferuje gigantyczne łóżko, które wygodnie pomieści do ośmiu osób!

W hotelowej restauracji Goście mogą skosztować lokalnych potraw, w tym chrupiącego kurczaka z wolnego wybiegu i sałatki z pieczonej dyni. Jest też opcja w formie bufetu.

Hotel Lloyd zdobył nagrodę magazynu Time Out dla najlepszego hotelu w 2010 roku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Dziennikarka Annette Lubbers napisała książkę Lloyd Hotel, w której szczegółowo omówiono historię tego zabytkowego budynku.

Lloyd Hotel i budynek Ambasady KulturyBiblioteka hotelu LloydKwiaty w hotelu LloydKrzesło designerskie Lloyd HotelKolorowy salon hotelu LloydSala muzyczna hotelu Lloyd z pianinemSypialnia hotelu LloydSzczegóły łazienki w hotelu Lloyd (ciepły i zimny kran)Pokój w hotelu LloydPokój na poddaszu hotelu Lloyd z wannąPokój na poddaszu z hamakiemPokój w hotelu Lloyd Chelsea

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector