Fairmont Le Château   Frontenac

Fairmont Le Chateau Frontenac jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej uderzających budynków słynnej panoramy Quebecu. Zamek góruje nad malowniczym starym miastem położonym wysoko na wzgórzu, a niedawno został wpisany na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamek nosi imię Louisa de Buade, hrabiego Frontenac, gubernatora tego obszaru w połowie XVII wieku.

Od ukończenia budowy w 1893 roku zamek służył jako hotel i oferuje widoki na Stare Miasto i rzekę św. Wawrzyńca. Różne hotelowe restauracje serwują pyszne dania, od klasycznych po dania lokalne.

Wewnątrz zamku nadal można zobaczyć zbroję gubernatora wiszącą przy wejściu. Hotel posiada 610 pokoi i został całkowicie odrestaurowany na przestrzeni lat.

Zamek stał się częścią popkultury, kiedy pojawił się w filmie „Wyznaję” (1953) Alfreda Hitchcocka.

Bruce Price zaprojektował zamek na zlecenie Canadian Pacific Railway w stylu historyzmu.

Fairmont Le Château Frontenac

Stare miasto Quebec

Wycieczka do Starego Quebecu to coś niezwykłego. Ufortyfikowane miasto jest ozdobione historycznymi zabytkami z XVII wieku i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Aby poznać lokalną sztukę, możesz odwiedzić Cytadelę na szczycie Cap Diamant, malowniczy plac Place d’Armes i galerię pod gołym niebem Rue du Trésor.

Wąskie uliczki, kolorowe dachy, stara cytadela i promenada to tylko niektóre z atrakcji miasta. Quebec jest jedynym miastem na kontynencie Ameryki Północnej, które nadal ma w pełni zachowane mury miejskie.

Fairmont Le Chateau Frontenac — miasto Quebec — Kanada — z zewnątrz

Château Frontenac przeszedł kilka przekształceń, a najważniejszą było dodanie wieży w 1926 roku.

Górna wieża Fairmont Le Chateau Frontenac

Fairmont Le Château Frontenac to najbardziej znany i kultowy hotel w Quebec City. Ten piękny hotel przypominający zamek nadaje Quebec City rozpoznawalną panoramę.

Zabytkowy budynek jest uważany za najczęściej fotografowany hotel na świecie.

Fairmont Le Chateau Frontenac hotelowy budynek powierzchowność

Château Frontenac należy od 2001 roku do sieci hotelowej Fairmont Hotels and Resorts i jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych hoteli w Kanadzie.

Wielki hol Fairmont Le Chateau FrontenacSalon Fairmont Le Chateau FrontenacRestauracja Fairmont Le Chateau FrontenacBar Fairmont Le Chateau FrontenacSala balowa Fairmont Le Chateau FrontenacKolekcja win Fairmont Le Chateau Frontenac

Obserwacje duchów

Ten zamkowy hotel ma prawdziwą upiorną historię. Plotka głosi, że generalny gubernator Nowej Francji, Lois de Buade, zmarł w 1698 roku z powodu złamanego serca z powodu swojej żony, która przeniosła się do Paryża.

Trzysta lat później goście Château Frontenac twierdzili, że widzieli gubernatora błąkającego się po zamku w poszukiwaniu swojej żony.

Fairmont Le Chateau Frontenac Le Salon Rose

Rozległe wnętrze połączone jest labiryntem korytarzy o łącznej długości 7 mil (12 km).

Korytarz hotelu Fairmont Le Chateau FrontenacPokój hotelowy Fairmont Le Chateau Frontenac

Wszystkie 610 pokoi jest różnych, ale łączy je ponadczasowo elegancki wystrój nawiązujący do historycznej Europy.

Pokój Fairmont Le Chateau Frontenac SignatureZłoty pokój Fairmont Le Chateau FrontenacPokój gościnny Fairmont Le Chateau FrontenacSypialnia Fairmont Le Chateau FrontenacŁóżko z baldachimem Fairmont Le Chateau FrontenacFairmont Le Chateau Frontenac Łazienka

Eleganckie spa w Chateau Frontenac łączy stare tradycje z nowoczesnością. Spa znajduje się w centrum hotelu i oferuje fantastyczne widoki na majestatyczną rzekę Świętego Wawrzyńca.

Basen Fairmont Le Chateau Frontenac

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector