La Crête   Fort

Zbudowany w XIX wieku, aby powstrzymać Napoleona przed inwazją na Anglię, Fort La Crete nadal otrzymał francuską nazwę – co jest trochę ironiczne, jeśli się nad tym zastanowić. Kiedy naziści zdobyli Jersey podczas II wojny światowej, w naturalny sposób wykorzystali duże fortyfikacje na własną stację wojskową.

Teraz, w mniej krwiożerczych czasach, możesz tam zostać i podziwiać uderzająco błękitny ocean oraz otaczający go naszyjnik z wysp, skał i archipelagów. Usytuowany na szczycie klifu, dramatycznie wcinający się w morze, wspaniałe widoki stanowią idealne tło dla grilla na tarasie lub nocnego obserwowania gwiazd skulonych pod fortyfikacją z koców.

W pobliżu znajduje się Les Ecréhous, tajemniczy zbiór wysp przemytników, które służyły jako więzienie dla osób wygnanych ze społeczności finansistów i miłośników rugby na Jersey. Tuż przy brzegu bawią się delfiny butlonose, a czasem można usłyszeć szczekanie stada fok. Dla tych, którzy kochają morze, historię i dobre jedzenie, jest to zwycięzca.

Wnętrze zamku La Crete FortW obrębie zamkowych murów fortu La CreteSalon La Crete FortSalon i jadalnia La Crete FortKuchnia La Crete FortSypialnia La Crete FortTaras Fortu La CreteZdjęcie lotnicze fortu La Crete

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector