La Corbiere   Radio Tower

Położona na wyspie Jersey, która jest wyspą na kanale La Manche, która jest w połowie rajem podatkowym, a w połowie miejscem gniazdowania stad ptaków morskich, wieża radiowa La Corbiere jest w trzecim wcieleniu jako niezwykłe miejsce na spędzenie wakacji. Obecnie jest to bardzo wyjątkowe mieszkanie wakacyjne.

La Corbiere oznacza „miejsce, w którym gromadzą się tłumy”, tak nazywa się najbardziej wysunięty na południe kraniec Jersey. Pierwotnie była to niemiecka wieża widokowa, która została zbudowana podczas II wojny światowej w stylu Bauhaus. Miał kolor szary jako forma kamuflażu, więc siły wroga pomyliłyby go ze średniowieczną okrągłą wieżą, która jest powszechnym punktem orientacyjnym w Europie Północnej.

Po wojnie stał się brytyjską wieżą radiową, a obecnie jest obiektem wakacyjnym prowadzonym przez lokalną organizację zajmującą się dziedzictwem kulturowym. Wieża może pomieścić sześć osób w trzech dwuosobowych sypialniach i ma salon/jadalnię na najwyższym piętrze z 360 oknami od podłogi do sufitu, z których roztaczają się spektakularne widoki na wyspę i otaczające morze.

Wieża radiowa La Corbiere na wyspie JerseyWieża radiowa La Corbiere Niemiecka wieża radiowa z czasów II wojny światowejSalon w wieży radiowej La CorbiereSalon La Corbiere Radio Tower z widokiem na morzeSalon La Corbiere Radio Tower z widokiem na wieżę latarni morskiejZachód słońca w hotelu La Corbiere Radio TowerPokój hotelowy La Corbiere Radio TowerŁazienka w wieży radiowej La CorbiereObronny punkt widzenia wieży radiowej La Corbiere

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector