Kruisherenhotel  

Położony w sercu Maastricht, Kruisherenhotel wprowadza gości w długą i barwną historię miasta. Niegdyś monumentalny gotycki kościół, cały kompleks został przekształcony w niezwykły designerski hotel. Znany projektant, Henry Vos, włączył piękne elementy architektoniczne do współczesnego wystroju, który oferuje gościom luksus i styl.

Pierwotnie zbudowany dla Zakonu Świętego Krzyża lub Kruisheren w XV wieku, kompleks był domem scholastycznych mnichów, którzy oprócz opieki nad biednymi i chorymi starannie przepisywali i oprawili teksty. Po ich wyczerpaniu w czasie rewolucji francuskiej kompleks służył jako magazyn amunicji i służył jako koszary wojskowe. Budynki pozostawały nieużywane przez kilka lat, aż Camille Oostwegel wskrzesił strukturę do współczesnego hotelu butikowego.

Obecnie w hotelu znajduje się 60 pięknie zaprojektowanych pokoi gościnnych, oferujących gościom wszelkie nowoczesne wygody i luksus, tworząc jednocześnie interesujący kontrast między starożytną strukturą a nowoczesnymi meblami. Dzieła sztuki, witraże i osobiste wiersze nadają każdemu pokojowi niepowtarzalny charakter. W dawnej nawie mieszczą się obecnie pomieszczenia ogólnodostępne hotelu, w tym lobby, recepcja, sale konferencyjne, biblioteka, salony, winiarnia, piwnica z winami oraz restauracja na antresoli, która naprawdę oferuje posiłki między Niebem a Ziemią.

Kruisherenhotel w Maastricht oferuje wyjątkowy punkt widokowy, z którego można zwiedzać miasto. Zaledwie kilka minut dzieli Cię od licznych butików, kawiarni i zabytkowych budynków w centrum miasta, gdzie można naprawdę poczuć puls miasta.

Zdjęcia Etienne van Sloun

Kruisherenhotel gotyckie wejście do kościoła w złotym tuneluKruisherenhotel wielkie wnętrze kościołaWnętrze hotelu Kruisheren z restauracjąBar Kruisherenhotel ze stojakami na winaSalon hotelu KruisherenRestauracja hotelu KruisherenPrestiżowy pokój KruisherenhotelSypialnia projektu KruisherenhotelOgród hotelu Kruisheren

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector