Jade Screen   Tower Hotel

Aby dostać się do tego położonego na szczycie góry hotelu, trzeba wspiąć się po 60 000 schodów lub wjechać kolejką linową. Jeśli zdecydujesz się wejść po schodach, czeka Cię ekscytujący czas.

Zaczynają od podróży przez szczelinę klifu znaną jako Nici Nieba. Dalej stopnie są oddalone od siebie zaledwie o szerokość barków i wkrótce otacza je powietrze i dwie strome krople po obu stronach.

Inną opcją dostania się na szczyt tego granitowego heftu jest wynajęcie kilku tragarzy, którzy zabiorą cię na wiklinowe krzesło przymocowane do dwóch bambusowych tyczek.

Na szczycie zostaniesz nagrodzony rozległymi widokami na chińskie pasmo górskie Huangshan, zakończone wschodzącym i zachodzącym słońcem.

To starożytne miejsce, pełne wiedzy. Rzeczywiście, w pobliżu rośnie sosna, której wiek szacuje się na 1500 lat. Ponadto w hotelu Yupinglou znajduje się sauna i centrum masażu, idealne do ukojenia bólu nabytego podczas wędrówki przez tę dramatyczną scenerię.

Wyjątkowy hotel kryje się na jednym z majestatycznych szczytów Huangshan – Żółtej Górze.

Huangshan Yupinglou Hotel Na Szczycie Żółtych Gór

UNESCO wpisało pasmo górskie jako oficjalne miejsce światowego dziedzictwa kulturowego w 1990 roku.

Huangshan Yupinglou Hotel Podczas Śnieżnej Zimy

Trzy z jego najbardziej znanych szczytów to The Lotus Peak, The Brilliant Top Mountain i The Celestial Capital, z których wszystkie wznoszą się na wysokość 1800 metrów nad poziomem morza.

Wejście do budynku hotelu Huangshan Yupinglou

Ze względu na swoje wyjątkowe położenie, hotel ma różne przezwiska, takie jak „Yuping in the sky” czy „Hotel na drabinie”.

Recepcja hotelu Huangshan Yupinglou

Hotel Huangshan Yupinglou został otwarty ponad 60 lat temu. Znajduje się 400 metrów od kolejki linowej Yuping, która zabierze Cię na górę.

Salon hotelowy Huangshan YupinglouRestauracja hotelowa Huangshan Yupinglou

Mimo, że hotel leży na odludziu, wysoko ponad chmurami, poziom komfortu odpowiada hotelowi wysokiej klasy.

Pokój hotelowy Huangshan Yupinglou

Hotel oferuje różne pokoje, w tym jeden z widokiem na góry Huangshan, z panoramicznym widokiem na sosny, klify i przepływające chmury.

Taras hotelu Huangshan Yupinglou

Przyroda wokół Huangshan ma prehistoryczny charakter.

Granitowe szczyty górskie HuangshanTrekking w górach Huang Shan

Najlepszy czas na wizytę to okres od października do początku marca, jeśli chcesz zobaczyć zapierające dech w piersiach wschody i zachody słońca ze szczytów góry Huangshan.

Zachód słońca w HuangshanZachód słońca w kształcie wulkanu górskiego HuangshanCiemna sceneria góry Huangshan

https://www.youtube.com/watch?v=13fiecD9Wpw

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector