ION   Adventure Hotel

Dla podróżnych, którzy chcą podziwiać piękno zorzy polarnej (znanej przez niektórych jako Aurora Borealis), wędrować po niektórych lodowcach i odkrywać pola lawy, ION Luxury Adventure Hotel to cudownie wyjątkowe miejsce na pobyt na Islandii.

Mniej niż godzinę jazdy samochodem od nadmorskiej stolicy Islandii, Reykjavíku, ION jest zbudowany z trwałych materiałów (i niedawno otrzymał nagrodę Boutique Hotel Award w kategorii zrównoważonego rozwoju) i otoczony naturalnymi gorącymi źródłami.

W pobliżu Parku Narodowego Thingvellir (wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) i jeziora Þingvellir, ION zapewnia łatwy dostęp do wszystkich atrakcji w „krainie ognia i lodu”. Od wędkarstwa muchowego po odkrywanie wodospadów i aktywnych obszarów wulkanicznych — goście nigdy nie będą mieli co robić.

Dzięki 45 luksusowym pokojom, Lava Spa i wspaniałemu krajobrazowi, który rozciąga się aż po horyzont, gdziekolwiek spojrzysz, ION zapewnia uspokajającą atmosferę i doskonałe udogodnienia dla podróżnych, którzy mogą się naładować, zastanowić i radować w tym małym wyspiarskim kraju.

Wygląd zewnętrzny hotelu ION Adventure

Najnowszy designerski hotel na Islandii, ION, leży u podnóża czynnego wulkanu Hengill.

ION Adventure Hotel z zorzą polarną

Odważny budynek zaprojektowali architekci Erla Dögg Ingjaldsdóttir i Tryggvi Thorsteinsson. Chociaż – jak sugerują ich nazwy – pochodzą z Islandii, ich firma architektoniczna Minarc ma siedzibę w Santa Monica w Kalifornii.

ION Adventure Hotel nocą z gwiazdami nad głową

Minarc jest znany ze swojego holistycznego i zrównoważonego podejścia do architektury, a budynek ION jest niezwykłą wizytówką umiejętności architektonicznych. Hotel jest równie dramatyczny jak jego otoczenie.

Salon w hotelu ION Adventure

Duże powierzchnie okien hotelu zmniejszają zapotrzebowanie na sztuczne światło, a naturalne gorące źródła Islandii zapewniają energooszczędne ogrzewanie i ciepłą wodę. Tak więc ION Adventure Hotel wykonał świetną robotę, będąc przyjaznym dla środowiska.

ION Adventure Hotel Bar przy zorzy polarnejBar hotelu ION AdventureRestauracja ION Adventure Hotel Silfra

Jeśli po wszystkich przygodach poczujesz głód, restauracja ION’s Silfra i bar Northern Lights oferują menu ze świeżych lokalnych składników podawane z wyjątkowym akcentem, któremu towarzyszy szereg piw i alkoholi z wielu islandzkich minibrowarów.

Posiłki w hotelu ION Adventure

Szefowie kuchni w Silfra używają potraw przygotowywanych z najświeższych regionalnych składników. Nazwa restauracji pochodzi od szczeliny Silfra w jeziorze Þingvellir, najpopularniejszym miejscu do nurkowania i snorkelingu na Islandii.

Niebieska ściana w restauracji ION Adventure Hotel SilfraPokój typu deluxe w hotelu ION Adventure

Wszystkie 45 pokoi jest urządzonych w ciepłych kolorach i wyposażonych w wygodne łóżka, luksusowe produkty do kąpieli oraz sięgające od podłogi do sufitu okna, przez które można podziwiać północne słońce lub zorzę polarną w pierwszym rzędzie, w zależności od tego, kiedy tam jesteś.

Sypialnia hotelu ION Adventure

Naturalne materiały Islandii zainspirowały pokoje. Wykorzystano tu drewno z recyklingu, gumę, beton, lawę i skórę. Ściany zdobią duże czarno-białe fotografie islandzkiej przyrody i dzikich zwierząt.

ION Adventure Hotel widok z pokoju na śnieżną przyrodę

W hotelu znajduje się spektakularny odkryty basen z podgrzewaną wodą źródlaną — idealne miejsce na relaks po aktywnym dniu.

ION Adventure Hotel Lawa SpaOdkryty basen hotelu ION AdventureIslandia Zimowa sceneriaZachód słońca na IslandiiIslandia gorące źródła

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector