Sidi Driss   Hotel

Wizyta w Matmata w Tunezji zabierze Cię zarówno w historię kina, jak i kulturowe wprowadzenie do koczowniczych ludzi, którzy osiedlili się na tym obszarze. Sidi Driss, położone około 40 kilometrów od oazy Gabes, znajduje się w surowym, suchym środowisku, które uznano za idealne miejsce do kręcenia filmu Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja. Samo miasto zostało wyrzeźbione z jaskiń troglodytów przez berberyjskich uchodźców wieki temu. Dziś na powierzchni znajduje się mała osada, ale większość ludzi mieszka w strukturach troglodytów i otwiera swoje domy jako wystawy folklorystyczne.

Hotel Sidi Driss pozwala doświadczyć życia pod ziemią we własnej prywatnej grocie. Główna recepcja jest połączona z 20 oddzielnymi pokojami gościnnymi za pośrednictwem serii odbijających się echem korytarzy i okrągłego dziedzińca. Ziemne ściany regulują temperaturę w całym hotelu, aby zapewnić gościom komfortowe warunki. Niezwykle przystępne ceny pokoi obejmują również tradycyjne śniadanie serwowane każdego ranka w jadalni.

W porze lunchu i kolacji można również delektować się daniami regionalnymi, w miejscu, w którym odbywały się zdjęcia do Gwiezdnych wojen. Francuska fanka serialu zaoferowała swoje talenty, aby pomóc odtworzyć zagrodę Larsa, aby fani Gwiezdnych Wojen poczuli się tak, jakby wchodzili do rodzinnego domu Luke’a Skywalkera. Wiele oryginalnych dekoracji pozostaje nietkniętych, a hotel jest otwarty dla gości przez cały rok. Hotel Sidi Driss to idealne miejsce na wakacje w Tunezji dla najbardziej zagorzałych fanów Gwiezdnych Wojen.

Znak miasta Matmata w Tunezji

Zdjęcie Sarah Murray

Hotel Sidi Driss na pustyni

Zdjęcie Sarah Murray

Hotel Sidi Driss

Zdjęcie Sarah Murray

Jaskinie hotelu Sidi Driss

Zdjęcie: Véronique Debord-Lazaro

Główne drzwi hotelu Sidi Driss

Zdjęcie: Véronique Debord-Lazaro

Pokój w hotelu Sidi Driss

Zdjęcie autorstwa Scotta Robertsa

To jest pokój, w którym Luke zjadł lunch z wujkiem i ciocią, zanim wyszedł na zewnątrz, by popatrzeć na dwa zachodzące w oddali słońca.

Jadalnia w hotelu Sidi DrissLuke Skywalker podczas lunchu z ciocią i wujkiem

Zdjęcie Sarah Murray

Znak hotelu Sidi Driss Gwiezdne Wojny

Zdjęcie Sarah Murray

Hotel Sidi Driss Plakat z Gwiezdnych WojenSceny z IV części Gwiezdnych wojen: Nowa nadziejaHotel Sidi Driss w Star Wars Episode IV: A New HopeHotel Sidi Driss i Luke Skywalker w Star Wars Episode IV: A New HopeTunezyjska pustynia w Star Wars Episode IV: A New Hope

https://www.youtube.com/watch?v=qKEtrbR6e-w

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector