Pilatus-Kulm   Hotel

Nie, to nie jest dom kultu fitness Pilates, ale miejsce przygód. Ten alpejski hotel został otwarty w 1890 roku i znajduje się ponad 2000 metrów nad poziomem morza. Znajduje się na górze Pilatus – jednym z najbardziej postrzępionych i przyciągających wzrok szczytów Alp – w pobliżu jeziora Oberalp, o którym mówi się, że jest domem dla niespokojnego ducha Poncjusza Piłata (człowieka, który skazał Chrystusa na krzyż), który podobno wstaje w każdy Wielki Piątek zmyć krew z rąk.

Przed nadejściem chrześcijaństwa góra była domem smoków, a jej urwiska czarownic i duchów. W dzisiejszych, bardziej naukowych czasach, urwiska i szczyty są domem dla entuzjastów wspinaczki, którzy codziennie lubią chwytać skały. Ale jeśli to nie twoja bajka, samo przebywanie ponad chmurami będzie ekscytujące i możesz odwiedzić słynną kaplicę Klimsenhorn – odległą siedzibę religijną z dołączonym miejscem na piknik.

Panorama hotelu Pilatus-KulmHotel Pilatus-Kulm na szczycieHotel Pilatus-Kulm nocąHotel Pilatus-KulmRestauracja Hotelu Pilatus-KulmBar hotelu Pilatus-KulmSala konferencyjna hotelu Pilatus-KulmSala konferencyjna z widokiem na AlpySpotkanie Hotel Pilatus-KulmWyżywienie hotelu Pilatus-KulmPokój w hotelu Pilatus-KulmTaras hotelu Pilatus-KulmZimowy obiad w górachOpalanie w górach PilatusWidoki Pilatus ponad chmuramiJaskinie PilatusKolejka linowa PilatusKolejka górska PilatusBob PilatusPodszewka PilatusWidoki na góry Pilatus

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector