Hotel Marcel  

Urodzony na Węgrzech Marcel Breuer był modernistycznym architektem i projektantem mebli, który swoje umiejętności zdobywał w słynnej na całym świecie szkole artystycznej Bauhaus. Niektóre z jego najbardziej znanych projektów były w stylu architektury brutalistycznej.

W 1970 roku w sąsiedztwie Long Wharf w New Haven w stanie Connecticut wzniesiono wspaniały przykład brutalizmu. Wysoki na 9 pięter Pirelli Tire Building znalazł się na liście National Register of Historic Places w 2021 roku, co utorowało drogę do jego przyszłego chronionego użytkowania.

W 2019 roku architekt i deweloper z Connecticut Becker + Becker zdecydował się na zakup budynku Brutalist i przekształcenie go w hotel butikowy o zerowym zużyciu energii netto. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, hotel będzie pierwszym hotelem z certyfikatem domu pasywnego w USA, częściowo dzięki zainstalowaniu ponad tysiąca paneli słonecznych do wytwarzania energii elektrycznej.

Wiosną 2022 roku 165-pokojowy Hotel Marcel otworzył swoje podwoje dla podróżnych szukających wyjątkowych architektonicznych wrażeń. Hotel, prowadzony przez Tapestry Collection by Hilton Hotels, uhonorował architekta jego imieniem.

Zdjęcia autorstwa Seamusa Payne’a

Dawny budynek biurowy firmy Armstrong Rubber Company został gruntownie odrestaurowany podczas trzyletniej renowacji. Zachowano kultową konstrukcję budynku z pustą ścianką działową pośrodku.

Hotel Marcel - Architektura - Zewnętrzny widok z lotu ptaka przed świtem

Marcel Breuer uciekł z Niemiec, a później z Wielkiej Brytanii, by stać się jednym z najważniejszych architektów XX wieku.

Hotel Marcel — Brutalistyczna architektura — Zewnętrzny portret od strony północnej

Breuer został odznaczony Złotym Medalem AIA w 1968 roku za wybitne prace.

Hotel Marcel - Architektura - Zewnętrzny wzór anteny Światło dzienne

Jest samodzielnie odpowiedzialny za zaprojektowanie ponad 100 budynków, w tym Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku.

Hotel Marcel - Architektura - Zewnątrz Porte Cochere

Za zaprojektowanie wnętrz hotelu odpowiadało brooklyńskie studio Dutch East Design. Praca była niemałym wyczynem, ponieważ projektanci musieli oddać hołd surowemu betonowemu pięknu zewnętrznej części, nie czyniąc wnętrza zbyt zimnym i surowym.

Hotel Marcel — lobby z windą na piętrze dla gości

Powiedzmy po prostu, dobra robota!

Hotel Marcel – poziom pierwszy – kąt odbioruHotel Marcel – poziom pierwszy – wejście BLDG do baru

Znajdująca się na parterze restauracja BLDG serwuje potrawy przygotowywane ze świeżych składników z Oceanu Atlantyckiego oraz kreatywne dania roślinne.

Hotel Marcel — poziom pierwszy — ściana bankietowa BLDGHotel Marcel – poziom pierwszy – winieta bankietowa BLDGHotel Marcel - Architektura - Klatka schodowa

165 pokoi i apartamentów oferuje modernistyczne klimaty Bauhausu w minimalistycznym opakowaniu ze współczesnymi dziełami sztuki.

Hotel Marcel – pokoje gościnne – apartament z łóżkiem typu king-size – winieta do siedzenia

Pokoje wyposażone są w najnowocześniejszą technologię, w tym zdalnie sterowane i doskonale zsynchronizowane rolety. Świetna funkcja, jeśli lubisz spać w całkowitej ciemności.

Hotel Marcel – pokoje gościnne – apartament z łóżkiem typu king-size – kąt

Bauer zaprojektował również meble, a jeden z jego najbardziej charakterystycznych elementów został nazwany na cześć jego córki Franceski, która jest wygodnym krzesłem, które można znaleźć w każdym pokoju w hotelu.

Hotel Marcel - pokoje gościnne - winieta na biurko

Mimo, że hotel znajduje się obok autostrady I-95, nic nie słychać dzięki trójwarstwowym oknom.

Hotel Marcel - Pokoje gościnne - Corner King - AngleHotel Marcel — pokoje gościnne — narożny pokój z łóżkiem typu king-size — łazienka nr 1Hotel Marcel - pokoje gościnne - Two Bay Two Queen - One Point

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector