Hotel   Gellert

Hotel nosi imię św. Gellerta, wizjonerskiego mnicha i księdza, który żył w X wieku naszej ery. Położony między Wzgórzem Gellerta a brzegiem Dunaju hotel Gellert znajduje się w miejscu, które było używane przez wiele stuleci.

Widzisz, jest to lokalizacja słynnego uzdrowiska termalnego. Węgrzy mają silną tradycję uzdrowisk i łaźni. Rzeczywiście, miejsce noclegowe dla odwiedzających to miejsce istniało od początku XIX wieku.

Hotel Gellert został ukończony w 1918 roku i pozostał jednym z najbardziej znanych zabytków Budapesztu. Architektura jest w stylu secesji w tamtym czasie i pozostaje wyjątkowym przykładem tego ruchu estetycznego.

W pobliżu hotelu znajduje się wspaniałe Gellért Spa. Tam starożytne źródła i wody wulkaniczne wypełniają wiele łaźni. W tym arcydziele designu wybieraj spośród wielu basenów, wewnątrz i na zewnątrz, i wąchaj siarkę pośród głosów odbijających się echem wzdłuż wyłożonych kafelkami korytarzy. W ofercie znajduje się również rozbudowana siłownia, fizjoterapia i aromaterapia.

Zimą 2021 roku hotel był zamknięty z powodu remontu, aw 2023 roku zostanie ponownie otwarty jako nowy pięciogwiazdkowy hotel.

Historyczny zabytek w stylu Art Nouveau znajduje się na placu Szent Gellért, obok linii metra 4, naprzeciwko Mostu Wolności.

Hotel Gellert z góry

Hotel ze 176 pokojami został zaprojektowany przez Ármina Hegedűsa, Artúra Sebestyéna i Izidora Sterka.

hotelu Gellerta

Zdjęcie autorstwa Jean-Pierre’a Dalbéry

Wejście do Term Gellerta

Okazały hotel został otwarty w 1918 roku, zaraz po zakończeniu I wojny światowej i upadku Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

Lobby hotelu GellertRestauracja Hotelu GellertPokój w hotelu Gellert

Zdjęcie B. Romero

Wnętrze Spa Gellerta

Zdjęcie: Sandra Cohen-Rose i Colin Rose

Projekt wnętrz Spa Gellerta

Fotka Roberto Ventre

Wewnętrzny basen Gellert Spa

Zdjęcie: Sandra Cohen-Rose i Colin Rose

Po odzyskaniu przez Węgry niepodległości hotel Gellért odniósł taki sukces w pierwszych latach swojej działalności, że w 1927 roku właściciele dobudowali 60 pokoi i basen ze sztuczną falą.

Spa Gellerta

Zdjęcie: Sandra Cohen-Rose i Colin Rose

Popularne spa Gellérta jest własnością i jest zarządzane przez miasto Budapeszt.

Płytki i mozaiki Gellert Spa

Zdjęcie autorstwa Christiana Haugena

Basen z falami Gellert Spa

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector