Hotel   Copernicus

Hotel Copernicus, położony na Starym Mieście w Krakowie, wyróżnia się jako pomnik renesansowej architektury i dygnitarzy, którzy spali w jego murach. Niegdyś siedziba kanoników katedralnych, kilku znanych gości, w tym Mikołaj Kopernik, europejska rodzina królewska i amerykańscy prezydenci, dodało do bogatej historii hotelu. Jako świadectwo pięknych fresków zachowanych w hotelu, Hotel Copernicus stara się odzwierciedlić wielkość i piękno w całym swoim projekcie. Dzięki ich wysiłkom ten pięciogwiazdkowy hotel zyskał międzynarodowe uznanie jako członek Relais et Châteaux.

Wiele elementów XIV-wiecznej konstrukcji zostało zachowanych i uwypuklonych w nowoczesnych renowacjach, w tym drewniane belki stropowe i odrestaurowane freski w wielu apartamentach. Zachowując wiele elementów swojej bogatej historii, hotel zapewnia również luksus i współczesny styl. Każdy z 29 pokoi gustownie łączy meble z epoki i nowoczesne udogodnienia. Łazienki są elegancko wyposażone w elementy z marmuru i trawertynu, co dodatkowo podkreśla ich wyrafinowanie.

W średniowiecznych, sklepionych piwnicach mieści się sauna i basen, a z tarasu na dachu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Wawel i panoramę miasta. Wielokrotnie nagradzana restauracja oferuje gościom innowacyjne dania sezonowe przygotowane przez utalentowanego szefa kuchni. Personel recepcji jest dostępny pod telefonem w każdej sprawie, w tym w zorganizowaniu zabiegów spa.

Hotel Copernicus znajduje się zaledwie kilka kroków od słynnych atrakcji, takich jak Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny i dzielnica żydowska Kazimierz. Stare Miasto to idealne miejsce dla podróżników, którzy chcą doświadczyć jedzenia, życia nocnego i historii w sercu Krakowa.

Hotel Copernicus KrakówPatio Hotelu Copernicus KrakówPatio Hotelu Copernicus Kraków z góryRestauracja Hotelu Copernicus KrakówHotel Copernicus Kraków sala konferencyjna jadalniaSala konferencyjna Hotelu Copernicus KrakówHotel Copernicus Kraków pokój dwuosobowyHotel Copernicus Kraków Junior SuiteHotel Copernicus Kraków luksusowy pokój dwuosobowyLuksusowy apartament Hotelu Copernicus KrakówHotel Copernicus Kraków basenTaras na dachu Hotelu Copernicus Kraków

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector