Hoshi   Ryokan

Hoshi Ryokan to drugi najstarszy hotel na świecie; po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w 717 roku. Legenda głosi, że wielki nauczyciel buddyjski, Taicho Daishi, miał wizję podczas podróży po okolicy. W swojej wizji wielkie bóstwo oznajmiło mu, że w pobliżu znajduje się gorące źródło z cudownymi wodami, które mają moc uzdrawiania dusz wszystkich, którzy się w nich kąpią. Źródło było ukryte pod ziemią i pod kierunkiem Taicho lokalni wieśniacy wykopali źródło, aby skorzystać z jego ciepłych wód. Taicho polecił swojemu uczniowi założyć „Ryokan” (tradycyjny japoński pensjonat) przy źródle, aby wielu ludzi mogło przyjść i skorzystać ze specjalnych wód.

Hoshi Ryokan był tam od tamtej pory. Na szczęście dla ciebie tak się stało – bo teraz masz okazję wykąpać się w magicznych wodach dla siebie. Mają kryty i odkryty basen spa. I oferują szansę na relaks w ich uroczych ogrodach, które łączą starożytną japońską architekturę krajobrazu z nowoczesnymi metodami. Jeśli możesz przyjechać we wrześniu, czeka Cię rzadkie widowisko: festiwal Garyo, podczas którego na scenie unoszącej się na jeziorze oświetlonym świecami prezentowane są tradycyjne tańce samurajów. Skuszony?

Budynek Hoshi Ryokan, najstarszy hotel na świecieFasada Hoshi RyokanSalon Hoshi RyokanPokój Hoshi RyokanHoshi Ryokan widok na ogródspa Hoshi RyokanBasen Hoshi RyokanOgród i jezioro Hoshi Ryokan

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector