Hampton Court   Palace

Hampton Court to jeden z zaledwie dwóch ocalałych pałaców należących niegdyś do legendarnego angielskiego króla Henryka VIII. W rzeczywistości pierwotnie był przeznaczony dla ulubieńca króla, Thomasa Wolseya, ale wypadł z łask i został stracony. Od tego czasu pałac był własnością rodziny królewskiej, chociaż od XVIII wieku nikt z rodziny królewskiej w nim nie mieszkał.

Dziś możesz zanurzyć się w tym zabytkowym budynku, zatrzymując się w jednym z apartamentów z wyżywieniem we własnym zakresie. Apartamenty znajdują się nad starą kuchnią, w której kiedyś mieszkało wielu kucharzy. Teraz zostały bogato umeblowane w tradycyjnym angielskim stylu przez Landmark Trust. Hampton Court jest zajęty przez odwiedzających w ciągu dnia, ale po godzinach będziesz miał okazję poznać to wyjątkowe miejsce, a może nawet zobaczyć jednego z wielu duchów, które podobno się pojawiają. Następnego dnia będziesz mieć to miejsce dla siebie, zanim przybędą turyści, i możesz być pierwszy w kolejce do słynnego labiryntu, który zostanie otwarty o 10 rano.

Pałac Hampton CourtZimowy ogród pałacu Hampton CourtDom GruzińskiWejście do Domu GruzińskiegoJadalnia Domu GruzińskiegoSalon Domu GeorgiańskiegoPokój dwuosobowy w Domu GruzińskimSypialnia Domu GruzińskiegoWidok na ogrody z Domu Gruzińskiego

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector