Gangtey Lodge   Bhutan

Królestwo Bhutanu pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i najmniej odwiedzanych krajów na świecie. Kraj otworzył swoje podwoje dla turystyki w 1974 roku, kiedy przybyło w sumie tylko 287 turystów. Nawet dzisiaj rząd Bhutanu próbuje ograniczyć masową turystykę, aby chronić dziewiczą przyrodę i kulturę, nakładając wysokie opłaty turystyczne. Stan Himalajów ma szczyty górskie powyżej 7000 metrów (23 000 stóp), dziewiczą przyrodę z rzadkimi gatunkami, takimi jak langur złocisty, oraz w dużej mierze nienaruszone i unikalne dziedzictwo kulturowe ze względu na izolację od reszty świata. W ten sposób gwarantowane jest odosobnione i mistyczne przeżycie.

Gangtey Lodge znajduje się w samym środku tej magicznej krainy. To luksusowa baza wypadowa w dolinie Gangtey, idealne miejsce na rozpoczęcie codziennych przygód. Tylko dwanaście apartamentów w budynku o charakterze agroturystycznym gwarantuje poczucie prywatności. Wnętrza urządzone są w stylu bhutańskim z ciepłymi naturalnymi tkaninami, wolnostojącą wanną ze spektakularną panoramą i kominkiem opalanym drewnem na chłodne noce. Tradycyjna bhutańska kąpiel z gorącymi kamieniami lub „Dotsho” to obowiązkowa pozycja. To popularna forma medycyny naturalnej, która ma uśmierzyć ból. Woda jest podgrzewana przez skały rzeczne, uwalniając lecznicze minerały. Korzystanie z lokalnych aromatycznych ziół dopełnia egzotycznych doznań spa.

Dolinę często odwiedza żuraw czarnoszyi, który jest jednym z najrzadszych ptaków wędrownych. Bhutańczycy wierzą, że ochrona środowiska jest zasługą życia, co widać podczas pobytu w tej górskiej ucieczce. W dolinie jest wiele szlaków, a jeśli szukasz duchowości, możesz odwiedzić pobliski XVII-wieczny klasztor Gangtey.

Gangtey Lodge BhutanKorytarz Gangtey LodgeApartament Gangtey LodgeGangtey Lodge Wanna Z Panoramicznymi OknamiSypialnia Gangtey LodgeWidok Wanny Gangtey Lodge Na DolinęGangtey Lodge Hot Stone Bath SpaTradycyjna bhutańska kąpiel gorącymi kamieniamiTaras Gangtey LodgeGangtey Lodge Terrace Valley PanoramaJadalnia na świeżym powietrzu w dolinie Gangtey w BhutanieKlasztor Gangtey z XVII wiekuDzika przyroda w dolinie GangteyDolina GangteyŻuraw Czarnoszyi W Bhutanie

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector