Fogo Island   Inn

Położona u północno-wschodniego wybrzeża Nowej Fundlandii w Kanadzie wyspa Fogo jest odległym, ale dostępnym małym miejscem (pomyśl: nieco ponad 2000 osób żyjących w 10 różnych społecznościach).

Usytuowany w Prądzie Labradorskim wzdłuż „Iceberg Alley”, hotel Island Inn znajduje się przy nierównym wybrzeżu dzikiego Północnego Atlantyku. Ta wyspa jest bogata w historię; nazwa „Fogo” pochodzi od portugalskiego słowa oznaczającego ogień.

Fogo przyciągnęło uwagę podróżników, gdy zostało otwarte na dalekim wschodzie Kanady, na jałowej i zimnej wyspiarskiej planecie Nowej Funlandii.

Budynek Fogo Island Inn w nocy

Fogo Island Inn wyróżnia się trzema obszarami: wyjątkową architekturą, niezwykle odległą lokalizacją i luksusem. Ale głównie połączenie wszystkich trzech. Czy spodziewałbyś się takiego poziomu jakości na końcu świata?

Front budynku Fogo Island Inn

Budynek zaprojektowano tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerował w naturalny krajobraz i niemal wtapiał się w otoczenie. Dzięki swojemu oddaleniu surowa, ale fascynująca kraina Nowa Fundlandia zostanie odkryta przez tysiące podróżników.

Fogo Island Inn w śnieżną zimę

Głodny? Nie przegap obiadu we wspaniałej jadalni. Ten pokój z efektownymi sklepionymi sufitami wychodzi na ocean z widokiem na odległe wyspy Barr’d Islands i na ocean z widokiem na społeczność Barr’d Islands w oddali.

Restauracja Fogo Island Inn z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu z widokiem na Morze Północnoatlantyckie

We wszystkich 29 apartamentach znajdują się okna sięgające od podłogi do sufitu, z których roztaczają się spektakularne widoki na morze i niebo.

Pokój Fogo Island Inn

Dwa piętra apartamentów gościnnych znajdują się na szczycie szczudeł Innu, co stanowi ukłon w stronę tradycyjnych etapów wędkarskich. Ostre kąty i nierówne kontury Inn odzwierciedlają postrzępiony i nierówny krajobraz wyspy Fogo.

Pokój Fogo Island Inn z zielonym krzesłem i panoramicznym widokiem na morze

W hotelu znajduje się tradycyjna sauna fińska z piecem opalanym drewnem i oknem wychodzącym na wybrzeże Nowej Funlandii. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca po wędrówce po lodowatej dziczy.

Sauna Fogo Island Inn

Właściwie to mogę. Co powiesz na odkrytą wannę z hydromasażem na dachu hotelu z panoramicznym widokiem na morze?

Wanna z hydromasażem na świeżym powietrzu Fogo Island Inn z widokiem na morzeTaras hotelu Fogo Island Inn

W zależności od pory roku goście mogą również podziwiać widoki na góry lodowe i wieloryby rozbijające się na morzu lub podziwiać widok z pierwszego rzędu na prawdziwą wichurę północnoatlantycką. Mówiąc o sezonach…

Czerwone designerskie krzesła tarasowe Fogo Island Inn

Goście mogą wybrać pobyt w jednym z siedmiu sezonów. Czekaj, siedem? Tak! Witryna internetowa hotelu Fogo Island Inn zapewnia odwiedzających, że niezależnie od pory roku, którą wybiorą, będzie mnóstwo rzeczy do zrobienia.

Trekking na wyspę Fogo

Niezależnie od tego, czy jest to sezon jagodowy, późna jesień, lato, miejsce do cumowania pułapek, wiosna, lód czy zima, karczma jest wspaniałym miejscem, aby tego doświadczyć.

Wycieczka łodzią po północnym Atlantyku, góry lodowe w morzu

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector