Fingal Hotel   Edinburgh

Jeśli jesteś maniakiem historii – lub oglądasz The Crown – pamiętasz Britannię, dawny królewski jacht królowej Elżbiety II. Obecnie nieczynny statek jest na stałe zacumowany w Edynburgu i służy jako muzeum, które każdego roku przyciąga tysiące odwiedzających. Na szczęście dla nas wszystkich miłośników hoteli, możesz teraz zatrzymać się w zasięgu wzroku od jachtu na innym historycznym statku! Organizacja non-profit opiekująca się Britannią kupiła i odrestaurowała emerytowanego Fingala, zamieniając go w pływający hotel zacumowany w odległości krótkiego spaceru od słynnego jachtu.

Hotel Fingal wykonuje fantastyczną robotę, łącząc atmosferę XX-wiecznej monarchii z art déco i neoklasycystycznym wystrojem. Pomyśl o podłogach z drewna tekowego, polerowanych boazeriach, marmurowych powierzchniach, mosiężnych elementach wyposażenia i złotych sufitach. Jest nawet sala balowa z rozległymi schodami i zdejmowanym świetlikiem na dachu, dzięki któremu możesz w pełni spełnić swoje królewskie marzenia.

Mocny jest też motyw morski. Wszystkie kabiny noszą nazwy brytyjskich latarni morskich, a nad łóżkiem znajdziesz niestandardowy skórzany zagłówek z wytłoczoną mapą żeglarską. Pokoje różnią się w zależności od kategorii, począwszy od klasycznej kabiny o powierzchni 21 m2, a skończywszy na dwupoziomowym luksusowym dwupoziomowym apartamencie z salonem i wyjątkowo przestronną łazienką. Absolutną wisienką na torcie jest jednak Skerryvore Suite. Ten apartament prezydencki jest odą do luksusu i dysponuje prywatnym tarasem oraz jadalnią.

Położony w Leith Fingal może nie być w historycznym sercu Edynburga, ale to nie znaczy, że będziesz się tu nudzić. Wybierz się na malowniczy spacer wzdłuż Water of Leith, odwiedź jeden z wielu rzemieślniczych mikrobrowarów i zjedz kolację w słynnym The Kitchin, wyróżnionym gwiazdką przewodnika Michelin.

Recepcja hotelu Fingal w EdynburguHotel Fingal Sala balowaHotel Fingal Bar w latarni morskiejPara w barze LighthouseDwupoziomowy luksusowy pokój w hotelu FingalLuksusowa kabina hotelu FingalŁazienka hotelu Fingal BoatFingal Hotel Classic Cabin Neist PointLuksusowa dwupoziomowa łazienka hotelu FingalFingal Hotel Classic Cabin ŁazienkaApartament Fingal Hotel Skerryvore

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector