Fauzi Azar  

Pagórkowaty północny region Izraela jest często pomijanym miejscem turystycznym, mimo że oferuje więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Weźmy za przykład Nazaret. Ludzie znają go jako dom dzieciństwa Jezusa, ale jest w nim o wiele więcej. To największe arabskie miasto w Izraelu, z tętniącym życiem kulturalnym, tajemniczymi krętymi uliczkami, sklepikami z dziurami w ścianie i zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu regionu Galilei.

Pensjonat Fauzi Azar znajduje się w centrum starego miasta Nazaretu w (prawie) 200-letnim zabytkowym budynku. Trzykondygnacyjny budynek z kamienia wybudował w 1830 roku Habib Azar, który nazwał karczmę imieniem swojego prawnuka Fauziego. Niestety, podczas wojny arabsko-izraelskiej w 1948 r. rodzina musiała uciekać do Syrii, pozostawiając dom. Jednak w 2005 roku izraelski przedsiębiorca Maoz Inon dostrzegł potencjał w otwarciu schroniska zarówno dla turystów pieszych, turystów z plecakiem, jak i pielgrzymów.

Dzięki swojemu historycznemu dziedzictwu i gościnności Fauzi Azar gościł znanych gości, takich jak Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, czy Tony Wheeler, założyciel Lonely Planet. Hostel otrzymał także nagrodę odpowiedzialnej turystyki za wkład w sponsorowanie projektów społeczności lokalnej, których celem jest ożywienie starego miasta Nazaretu.

Lubisz dalekie wędrówki? Lokalizacja Fauzi Azar znajduje się na słynnej ścieżce Szlaku Jezusa, 65-kilometrowej (40 mil) trasie pieszej i pielgrzymkowej w regionie Galilei, śledzącej drogę, którą mógł kroczyć Jezus.

Fauzi Azar by Abraham Hostels

Wejdź do środka, a znajdziesz się na dziedzińcu ze starożytną fontanną i zielenią. To idealne miejsce na relaks w wygodnych fotelach po całym dniu zwiedzania.

Fauzi Azar przy Abraham Hostels Terrace

Przytulne miejsce do poznania innych podróżników.

Fauzi Azar przez Abraham Hostels Travellers

Salon hostelu, Liwan, jest jego główną atrakcją i miejscem spotkań innych podróżników. Ma wspaniałe łukowate okna, wysoki sufit i marmurową podłogę.

Fauzi Azar by Abraham Hostels LoungeFauzi Azar by Abraham Hostels Jadalnia komunalna

Istnieją pokoje wieloosobowe (koedukacyjne i tylko dla kobiet) oraz pokoje prywatne (pokoje rodzinne i pokoje dwuosobowe typu superior), które zaspokoją wszystkie potrzeby.

Pokój wieloosobowy Fauzi Azar by Abraham HostelsFauzi Azar by Abraham Hostels Pokój DwuosobowyFauzi Azar by Abraham Hostels Pokój typu Superior

Pokój ekonomiczny

Fauzi Azar by Abraham Hostels Pokój z oknem na Nazaret

Pokój rodzinny z bogato zdobionym sufitem i żyrandolem oraz widokiem na Nazaret z dużych okien

Fauzi Azar by Abraham Hostels Pokój rodzinny ze zdobionym sufitem i oknami dookoła

Widok na prywatny dziedziniec hostelu

Fauzi Azar by Abraham Hostels Okno na dziedziniecFauzi Azar by Abraham Hostels Pokój komunalny „Jaskinia”.Fauzi Azar by Abraham Hostels Sofy na dziedzińcuFauzi Azar by Abraham Hostels Resting CornerFauzi Azar by Abraham Hostels HamakiStarożytny dziedziniec hostelu Fauzi AzarPanoramiczny widok hostelu Fauzi Azar na Nazaret

Widok na Nazaret z góry z wieżą Bazyliki Zwiastowania – Domu Marii Panny.

Fauzi Azar  

Czy jesteś gotowy, aby odkryć Nazaret? Hostel organizuje bezpłatną wycieczkę po mieście każdego ranka, począwszy od 9:30. Jeśli przegapiłeś to, ponieważ lubisz dłużej delektować się arabską kawą i shakshuką, personel chętnie udzieli Ci wielu informacji poufnych i bezpłatnych map.

Stare Miasto w NazarecieUliczki starego miasta w Nazarecie

Wnętrze kościoła Zwiastowania.

Kościół Zwiastowania - miejsce domu Marii Panny

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector