Hostel   Curzútt

Położony w pobliżu Bellinzona w Szwajcarii hostel Fondazione Curzùtt-San Barnard otoczony jest naturalnym pięknem w pobliżu granicy szwajcarsko-włoskiej. Obszary wiejskie Ticino mają bogatą i interesującą historię, często przyćmioną przez większe ośrodki miejskie w regionie. Mimo to ci, którzy udają się na wycieczkę do Curzùtt, z pewnością będą cieszyć się historycznymi skarbami i różnorodnym krajobrazem.

Kościół San Barnard jest częścią historycznie ważnej grupy monumentalnej w Monte Carasso. Położony na wysokości 600 metrów nad poziomem morza hostel jest całkowicie otoczony przez okoliczne lasy, ale można do niego dotrzeć kolejką linową lub dojść pieszo z Bellinzony. Struktura została całkowicie odrestaurowana i oferuje nowo wybudowane pokoje wieloosobowe, które mogą pomieścić maksymalnie 64 gości. Przestrzeń jest podzielona na osiem oddzielnych pokoi wieloosobowych z 6-8 łóżkami i prywatną łazienką dla każdego.

Istnieje również sala wielofunkcyjna, która może pomieścić 60-70 osób oraz dwie sale konferencyjne dostępne na życzenie. Na miejscu dostępne są również posiłki i napoje w restauracji obsługiwanej przez firmę GastroTicino. Zewnętrzne patio pozwala gościom podziwiać krajobrazy podczas posiłku.

Głównym celem renowacji budowli było zachowanie historycznych i kulturowych świadectw Monte Carasso i wzbudzenie większego zainteresowania, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia. Ponadto hostel zapewnia wyjątkowy punkt widokowy do podziwiania majestatycznego krajobrazu, wydarzeń kulturalnych, ścieżek edukacyjnych, okolicznych wiosek i innych atrakcji pobliskiej Bellinzony.

Kolejka linowa CurzùttZewnętrzny budynek akademika hostelu CurzùttCurzùtt hostel na zewnątrz z tarasemZewnętrzny korytarz hostelu CurzùttRestauracja w hostelu CurzùttSala konferencyjna hostelu CurzùttPokój wieloosobowy w hostelu Curzùtttaras CurzùttaMiejsce historyczne średniowiecznej osady Curzùtt

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector