Corsewall   Lighthouse

„Płyń łagodnie, słodki Afton, wśród twoich zielonych staników; Płyń łagodnie, zaśpiewam ci pieśń na twoją chwałę” (Robert Burns)

Stranraer w południowo-zachodniej Szkocji od dawna jest jednym z głównych punktów przejścia między Irlandią a Szkocją. Morze Irlandzkie może być burzliwe. Rzeczywiście, 133 osoby zginęły w 1953 r., kiedy księżniczka Wiktoria (statek, a nie monarcha) zatonęła na wzburzonym morzu. Corsewall Lighthouse świeci światłem, aby bezpiecznie kierować statki do portu.

W latarni można zatrzymać się w wybranych pokojach, z których każdy ma niepowtarzalny charakter. Jeden ma oranżerię z widokiem na morze, a wszystkie oferują niesamowite widoki na krajobrazy, które moim zdaniem należą do najpiękniejszych w Wielkiej Brytanii. Niektóre obiekty bardziej przypominają domki letniskowe niż hotel z meblami z epoki, salonami i przestronnymi łazienkami. Obszar otaczający latarnię morską jest domem dla firmy Serio Strong Cheese Company, która produkuje popularny ser cheddar. Region słynie również z whisky Single Malt. Menu jest przepyszne i bogate w owoce morza i obfite zupy.

Latarnia CorsewallHotel Corsewall LighthouseLatarnia morska Corsewall w nocyRestauracja Corsewall

Zdjęcie Cosas de dos

Romantyczna kolacja w Corsewall Lighthouse

Zdjęcie Cosas de dos

Schody do latarni morskiej CorsewallPokój hotelowy Corsewall Lighthouse

Zdjęcie Cosas de dos

Widok na latarnię morską Corsewall

Zdjęcie autorstwa Carlo Ferroniego

Zachód słońca nad latarnią morską CorsewallHotel P&O Ferry i Corsewall Lighthouse

Zdjęcie Cosas de dos

Natura Stranraera

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector