Corona   Save the Beach

Jaki hotel reklamuje się jako „w pełni zdezynfekowany”? Hotel ze śmieci, ot co. Ten tymczasowy hotel został wzniesiony nad brzegiem Tybru w Rzymie, aby zwrócić uwagę na zagrożenie, jakie dla europejskich plaż stwarzają góry śmieci pozostawione co roku przez nieostrożnych turystów. Projekt został zbudowany, aby wysłać wiadomość: „Hej, spójrz! Zebraliśmy tyle śmieci, które spadają na przeciętną plażę w Europie w ciągu jednego roku, i zbudowaliśmy z tego cholerny hotel”. Z pewnością przykuwa twoją uwagę.

Hotel nie jest otwarty dla publiczności, ale zatrzymało się w nim kilka osób, w tym supermodelka Helena Christensen. Jedną z osób, które pomogły przy projekcie, jest artysta HA Schult, jak mówi: „jesteśmy w czasach śmieci. Produkujemy śmieci i będziemy śmieciami”. To z pewnością porażająca retoryka, ale sam hotel stoi jak oskarżający palec, zwracając naszą uwagę na poważny problem – że nasze oceany cierpią z powodu wybuchu śmieci, które mogą zrujnować wszystko, co się obraca nas, mówiąc słowami HA Schulta, „śmieci”.

Hotel Corona Save the Beach w MadrycieHotel zrobiony ze śmieci na plaży w RzymiePokój Corona Save the Beach HotelGwiazdy i modelki reklamujące hotel Corona Save the BeachSzukanie śmieci na plaży

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector