CasAnus  

Holenderski artysta Joep Van Lieshout stworzył wyjątkowe dzieło sztuki, w którym możesz zostać… jeśli dusza zapragnie.

Jego gigantyczna rzeźba ludzkiego jelita (tak, jelito), znajdująca się w Belgii, znajduje się pośrodku pola zamówionego w ramach Parku Rzeźby Fundacji Verbeke, który każdego roku gości ponad 20 000 gości i jest własnością kolekcjonerów sztuki Geerta i Carli Verbeke- Obiektyw. Jak mówią właściciele, przestrzeń wystawiennicza nie ma być „oazą”.

Hotel Anus

Zabawne nazewnictwo Fundacji Verbeke pochodzi od hiszpańskiego „casa” (dom w języku angielskim) i Anus – co z pewnością nie wymaga dalszych wyjaśnień. Intencje grupowe artysty są jasne. Łamanie tabu i kwestionowanie wszystkiego to jeden z najważniejszych ruchów XXI wieku.

Hotel jelita grubego Casanus w naturze

Kto więc powiedział, że nie można zaprojektować i zbudować gigantycznego domu z jelitami zakończonego niesamowicie szczegółowym odbytem?

Zewnątrz hotelu Casanus

Wejście do CasAnus prowadzi przez zwykłe drzwi. Szkoda, że ​​przegapili możliwość wykorzystania zakończenia jako głównego otwarcia!

Jelita CasanusaCasanus na zewnątrz

W środku wszystko ładnie i przytulnie. Jeśli nie wiesz, jak wygląda z zewnątrz, może to być dom w jaskini w Kapadocji.

Wnętrze Casanusa

Wnętrze jest jasnobiałe, z oknami i rurowymi, zakrzywionymi ścianami, dzięki czemu podróżni czują się, jakby spali w bardzo ważnej części ludzkiego układu pokarmowego.

Kuchnia Casanusa

Ale nie obawiaj się, ponieważ śniadanie jest wliczone w cenę, w tych stronach nie będziesz głodny!

Umywalka CasanusKorytarz Casanusa

W przeciwieństwie do większości jelit grubych (takich jak te, które zwykle występują w ludzkich ciałach), ten ma podwójne łóżko, prysznic i centralne ogrzewanie.

Casanus droga do sypialni

Zewnętrzna część pokoju została nawet wyrzeźbiona z wypukłymi żyłami i pomalowana na głęboką czerwień, aby wyglądała jeszcze bardziej realistycznie.

Sypialnia Casanusa

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector