Britannia Hut  

Britannia Hut to jedna z najpopularniejszych chat w Alpach Szwajcarskich – niezłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę ich liczbę. Został zbudowany w 1912 roku, podczas gdy w tym czasie zbudowano również wiele innych klasycznych chat. Myślę, że ma to związek z przedłużeniem linii kolejowych w Alpy, co przyciągnęło więcej turystów, którzy domagali się większej liczby miejsc noclegowych.

Britannia Hut leży na wysokości 3030 metrów nad poziomem morza i może pomieścić do 134 gości. Szczegóły jego stuletniej historii są pobieżne, choć podobno w latach 1951-1952 „przeciekał dach” – czasy rzeczywiście poważne. Jednak w latach 90-tych nastąpiła pełna renowacja i obecnie jest to jedno z najlepszych, najlepiej położonych schronisk w Alpach – idealne dla piechurów, wspinaczy i pasjonatów gór.

Britannia Hut w Alpach SzwajcarskichChata BritanniaŚnieżna antena Britannia HutBritannia Hut na zewnątrzBritannia Hut nocąRestauracja Britannia HutPokój Britannia Hut z dużą ilością łóżekŁóżka piętrowe Britannia HutWino Szwajcarskie przekąski w zaśnieżonych AlpachZachód słońca w Alpach Szwajcarskich

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector