DFDS   Ferry

Przemysł lotniczy ma coraz większy wpływ na nasze globalne emisje. Dlatego eksperci i politycy próbują znaleźć bardziej ekologiczne formy podróżowania w tych trudnych czasach.

Wraz z renesansem nocnych pociągów w całej Europie niewiele mówi się o czymś równie ważnym.

Redukcja emisji CO2 promów w porównaniu z lataniem jest znaczna. Emitują 19 g CO2e na kilometr w porównaniu do 154 g w przypadku przeciętnego pasażera lotów krótkodystansowych. To 88% redukcja śladu węglowego.

Alternatywy dla podróży lotniczych

Większość z nas doskonale zna niewygodne nocne podróże autobusem. Fotele ledwie się odchylały, a pozycja siedząca staje się uciążliwa już od pierwszej chwili po wejściu do autobusu.

A doświadczenie nie poprawia się, gdy myślisz o rozciąganiu. Pójście na spacer lub zdobycie jedzenia nie wchodzi w grę.

Łazienka? Miałbyś szczęście, gdybyś zmieścił swoje ciało w środku, jeśli w ogóle istnieje.

Z drugiej strony pociągi są znacznie bardziej obiecujące na papierze. Rzeczywistość jest jednak nieco inna niż marzycielskie obrazy królewskich podróży, jak Belmond czy futurystyczne nocne pociągi Japonii z prywatnymi apartamentami z okrągłymi panoramicznymi oknami.

Pociągi europejskie to zazwyczaj sześcioosobowe kabiny, w których prawie nie ma miejsca na wejście. Mimo to przynajmniej możesz przejść się korytarzem lub zjeść coś w przestronnym wagonie restauracyjnym.

Statek Pearl Seaway DFDS

Hotel na łodzi

Geografia Skandynawii jest bardzo zróżnicowana i najczęściej będziesz musiał wybrać się w rejs do miejsca docelowego. Na przykład DFDS oferuje promy między Kopenhagą a Oslo na Morzu Północnym przez cieśninę Skagerrak.

Rejs łączy dwie stolice Skandynawii i przenosi Cię z dnia na dzień do nowego świata. Komfortowy prom posiada pokoje klasy premium.

Statek Crown Seaways DFDS

Rano możesz napić się świeżo parzonej kawy od baristy Coffee Crew i usiąść we wnętrzu inspirowanym art deco obok sięgających od podłogi do sufitu okien z widokiem na zimne fale Morza Północnego.

Załoga DFDS Ferry Coffee

Restauracja 7 Seas oferuje posiłki w formie bufetu z przystawkami na ciepło i na zimno, daniami głównymi i deserami.

W momencie publikacji śniadanie w formie bufetu kosztowało 21 USD. To zaskakująco dobra oferta, biorąc pod uwagę skandynawskie ceny.

Restauracja DFDS Ferry 7 Seas

Little Italy ma świeżo upieczone pizze na gorących kamieniach i klasyczne talerze z makaronem.

Restauracja Little Italy na promie DFDS

A jeśli masz ochotę na wyszukane doznania kulinarne, udaj się do restauracji Explorer, gdzie mistrz kuchni przygotowuje dania wegetariańskie, owoce morza i dania mięsne.

Szef kuchni restauracji DFDS Ferry Explorer

Tutaj najlepsze surowce są gotowane, pieczone i pieczone do perfekcji, podawane ze świeżymi dodatkami i dopasowanym kieliszkiem dobrego wina.

Restauracja DFDS Ferry Explorer

Weź jeden ze stolików z widokiem na morze, aby przeżyć pełne doznania kulinarne podczas rejsu.

Prom DFDS Widok na morze Wyśmienita kuchnia

Wewnątrz dużego statku znajdują się pokoje klasy standardowej i ekonomicznej bez okien. Ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, wybierz kabiny Commodore.

Warto dopłacić, ponieważ przeprawa z Kopenhagi do Oslo zajmuje około 19 godzin.

Kabina komandora promu DFDS

Te luksusowe dwuosobowe sypialnie mają okna z widokiem na morze, a jeden rodzaj luksusowych kabin ma nawet prywatny balkon. Wnętrza pokoi reprezentują typowy dyskretny skandynawski luksus.

Sypialnia DFDS Ferry z widokiem na morze

Jeśli zarezerwujesz kabinę Commodore, będziesz miał dostęp do prywatnego salonu i, podobnie jak w luksusowym hotelu, zapewniony jest room service.

Obsługa pokojowa promu DFDS

Możesz więc popijać drogiego szampana, wpatrując się w zachodzące słońce na surowych wodach Morza Północnego.

Pokój z widokiem na morze na pokładzie promu DFDS

Każdy prom kursujący między Kopenhagą a Oslo jest wyposażony w jeden lub dwa baseny i jedno lub dwa jacuzzi, w zależności od tego, czy wchodzisz na pokład statku Crown Seaways, czy Pearl Seaways.

Spa Bubble Zone na pokładzie promu DFDS z Oslo do Kopenhagi

W spa Bubble Zone znajduje się również koedukacyjna sauna i nie zdziw się, że przebieralnie też są unisex.

Kryte jacuzzi na promie DFDS

Jeśli wejdziesz na pokład statku Pearl Seaway, pokład słoneczny w przedniej części jest miejscem, gdzie znajduje się odkryty basen i wanny z hydromasażem.

Zewnętrzne jacuzzi na promie DFDS

Możesz jednocześnie zanurzyć się w basenie i podziwiać panoramiczne widoki.

Jacuzzi na świeżym powietrzu na promie DFDS z widokiem na morze

Taras do opalania jest idealny na swobodne spacery i trochę rozciągania. To jak nadmorska promenada, która się porusza, podobnie jak sceneria, więc nawet jeśli idziesz tą samą ścieżką, widok się zmienia. Znakomity!

Taras widokowy promu DFDS

A kiedy jesteś na pokładzie słonecznym, możesz robić sobie selfie w stylu Titanica. Tylko uważaj na góry lodowe!

Prom DFDS Taras panoramiczny w stylu Titanica

Wieczorem pokład słoneczny zamienia się w taras o zachodzie słońca, a przed powrotem do swojego wygodnego pokoju możesz doświadczyć magicznego północnego spektaklu.

Widok z łodzi na Morze Północne

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector