Bivacco   Gervasutti

Chcesz spędzić noc lub dwie w kosmicznej kapsule, która wydaje się balansować na skraju urwiska? Położony 9300 stóp (2835 metrów) nad poziomem morza na lodowcu Frebouze w masywie Mont Blanc we Włoszech, Bivacco Gervasutti, nazwany na cześć urodzonego w Turynie alpinisty Giusto Gervasuttiego, zastępuje skromne drewniane schronisko zbudowane ku jego pamięci w 1948 roku. Mont Blanc , co dosłownie oznacza „Biała Góra”, ma najwyższy szczyt w Europie i leży w paśmie górskim obejmującym Włochy i Francję. Mont Blanc jest teraz domem dla tego hotelu kapsułowego, popularnego miejsca do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na nartach i snowboardzie.

Zaprojektowany i zbudowany przez włoskich architektów Luca Gentilcore i Stefano Testa, przy użyciu helikopterów do latania w każdej sekcji, unikalny nowy budynek obejmuje część dzienną i jadalną oraz dwie części sypialne, które mogą pomieścić do dwunastu osób. Każdy, kto jest w stanie pokonać pieszą wspinaczkę z Val Ferret, może odwiedzić i zatrzymać się na biwaku. Dzięki energii słonecznej i dostępowi do Internetu to nowoczesne schronisko alpejskie jest dalekie od starej, przeciągowej drewnianej wersji.

Bivacco GervasuttiBivacco Gervasutti na skałach w AlpachBivacco Gervasutti od góry z panelami słonecznymiLudzie przy Bivacco GervasuttiWidok z boku Bivacco GervasuttiZachód słońca w Bivacco GervasuttiSchody Bivacco GervasuttiWnętrze Bivacco Gervasutti z widokiem na AlpyBivacco Gervasutti Świąteczna dekoracja na oknoSchronisko górskie Bivacco Gervasutti z 12 łóżkami piętrowymi

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector