Bertol   Hut

Prowadzony przez Szwajcarski Klub Alpejski Neuchâtel i położony na wysokości 3311 metrów nad poziomem morza schronisko Bertol przylega do skalistego zbocza w wyższych partiach Alp Szwajcarskich. Został zbudowany w Genewie i ponownie zmontowany na górze w latach 1896-1898. W 1976 roku został całkowicie przebudowany i od tego czasu był wielokrotnie rozbudowywany i odnawiany.

Chata była prowadzona przez szereg dozorców, a Jean Geores i jego siostrzeniec, Jean Favre, nadzorowali sprawy między nimi przez 75 lat – przez większość XX wieku. Z tego powodu rodzinna atmosfera przenika to miejsce, gdy rumiani wspinacze wymieniają się historiami w restauracji w stylu ciasta i zupy lub przy wieczornym piwie, gdy słońce zachodzi na lśniących lodowcach. Bertol Hut jest gospodarzem wielu wiosennych i letnich wyścigów pieszych, które przyciągają zawodników z całego świata, co czyni to miejsce wyborem dla entuzjastów Alp.

Cabane de BertolChata BertolaUchwyt na szpikulec do loduToaletaSchody w dółJadalnia Chaty BertolaWyglądając z okna Bertol Hut

Zdjęcie autorstwa Andrew Lasta

Panorama schroniska Bertol

Zdjęcie autorstwa Andrew Lasta

Widok z chaty Bertola

Zdjęcie autorstwa Andrew Lasta

Alpejskie widoki

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector