Bayside Marina   Hotel

Minimalizm łączy się z odnowionymi strukturami w ładnym japońskim porcie. Wizjonerscy architekci, Yasutaka Yoshimura, oparli swój projekt eleganckich domków letniskowych na kontenerach statków. Pojemniki są układane jeden na drugim, tworząc dwie kondygnacje. Jeden koniec jest w całości przeszklony, a ściany są białe, aby odbijać światło i tworzyć zaskakująco przestronne wnętrze. Część sypialna wychodzi na dolny poziom, więc wysokie sufity pozostały nienaruszone. Jest też kompaktowa łazienka.

Jednostki zostały zmontowane w Tajlandii i są ustawione tak, aby wszystkie okna wychodziły na port, zapewniając wizualną prywatność. Są układane w stosy i montowane przypadkowo, ale o to chodzi. Projektantom zależało na stworzeniu niezwykłej „organicznej” przestrzeni.

Możesz przypominać sobie klasyczną serię z lat 60. „Więzień” ze względu na bielone ściany i konstrukcje o nietypowych kształtach. Ale w przeciwieństwie do Więźnia, będziesz mógł odejść bez ogromnych unoszących się kul, które cię połkną. Pomiędzy jednostkami posadzono ogrody, a między domkami znajdują się betonowe chodniki, które grupują przestrzeń w łatwy w nawigacji system.

Bayside Marina Hotel nad morzemBudynki kontenerowe hotelu Bayside MarinaZewnętrzna część kontenera hotelu Bayside MarinaWejście do hotelu Bayside MarinaProjekt wejścia do hotelu Bayside MarinaProjekt hotelu Bayside MarinaNa zewnątrz hotelu Bayside MarinaHotel kontenerowyPokój hotelowy na kontenerze statkuPokój hotelowy Bayside Marina

Zdjęcia autorstwa Yasutaki Yoshimury

Wnętrze hotelu kontenerowego statkuTaras hotelu Bayside MarinaJapońskie jedzenie w hotelu Bayside Marina

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector