Atlantis   The Royal

Dubaj produkuje jedne z najlepszych hoteli na świecie w takim tempie, jak wtedy, gdy po ulewnym deszczu w lesie pojawiają się grzyby. Na szczycie wyspy Palm Jumeirah – zestawu sztucznych wysp zbudowanych w kształcie palmy – ma się odbyć jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów hotelowych.

Kultowy Atlantis The Palm ma siostrzany hotel o nazwie Royal Atlantis Resort & Residences. Zlokalizowany blisko oryginału, drugi projekt Atlantis zmieni kształt panoramy miasta.

Grupa Kerzner stoi za wartym 1,4 miliarda dolarów projektem, który obejmuje charakterystyczny projekt składający się z dwóch wież połączonych mostem. Wygląda jak gigantyczne klocki Lego, z których składa się konstrukcja. Ta wyjątkowa koncepcja zdobyła już wiele nagród, zanim została otwarta.

Jedna strona wieży składa się z prywatnych apartamentów, a druga to miejsce, w którym hotel oferuje 795 pokoi, po 10 do 12 na każdym piętrze.

Atlantis The Royal Hotel Na Palmie Jumairah

Przylegający do kultowego Atlantis The Palm, nowy ośrodek obejmuje 63 hektary (około 155 boisk piłkarskich).

Atlantis The Royal & Atlantis The Palm Hotel Resorts

Prywatna plaża

Prywatna plaża o długości 1,2 mili (2 km) jest najdłuższą w Dubaju. Odcinek piaszczystej plaży z piękną panoramą powstał dzięki połączeniu jej z istniejącą częścią Atlantis The Palm nową.

Atlantis Królewska unikalna architektura blokowa

Wyjątkowy pokaz fontann

Centralną częścią odkrytego basenu jest ogromna fontanna – nawet jak na standardy Dubaju. Codziennie odbywa się tu olśniewający pokaz fontann. Muzyka została napisana wyłącznie przez nagrodzonego Oscarem kompozytora Hansa Zimmera, więc gwarantowane są wyjątkowe wrażenia.

Atlantyda Królewskie Wejście Główne

Nowy hotel Atlantis ustawił poprzeczkę luksusu jeszcze wyżej niż oryginalny Atlantis The Palm.

Atlantis Królewski Lobby Wejście Z Basenami

W holu znajduje się największy na świecie zbiornik z meduzami, w którym znajduje się ponad 2000 okazów. A to tylko jedno z trzech akwariów w samym lobby.

Atlantis Royal Lobby Z Siklawami

Projekt ognia i wody

Firma WET jest odpowiedzialna za świecące umysłem kreatywne instalacje wodne i przeciwpożarowe na terenie całego ośrodka. Po wejściu do holu zobaczysz gigantyczne ściany wypełnione ogniem i wodą płonące i płynące razem.

Pozornie niemożliwy wyczyn powtarza się w całym hotelu. Na przykład SURGE to kaskada wody rozpryskującej się na basen z erupcjami płomieni.

Atlantis Królewskie przyjęcieAtlantis Królewski salon powitalnyAtlantyda Royal Lingling SkywalkAtlantis The Royal Resonance Restaurant autorstwa Hestona Blumenthala

gwiazdki Michelina i Gordona Ramseya

17 hotelowych restauracji prowadzą znani szefowie kuchni z całego świata. Na przykład spróbuj autorskich dań Gordona Ramseya w restauracji Bread Street Kitchen lub odwiedź dwugwiazdkową restaurację Michelin Dinner by Heston Blumenthal.

Atlantis The Royal Hotel Perska kuchnia ArianyPokój Atlantis The Royal Hotel Palmscape

Pokoje gościnne

Hotel znajduje się w zachodnim skrzydle i oferuje 795 pokoi gościnnych. Wśród nich są 693 pokoje oceaniczne i palmowe, 96 apartamentów i sześć apartamentów firmowych.

Atlantis The Royal Hotelowa łazienka z widokiem na morzeAtlantis The Royal Hotel Skyscape Sypialnia na najwyższym piętrze

Z basenu Sky Pool roztacza się widok na panoramę Dubaju z jednej strony i Zatokę Perską z drugiej.

Apartament Atlantis The Royal Hotel Sky Pool z tarasemAtlantis The Royal Hotel kryty basenBasen bez krawędzi na dachu hotelu Atlantis The Royal

Bardzo długi basen bez krawędzi

Basen typu infinity o długości 295 stóp (90 m) znajduje się na wysokości 96 metrów nad poziomem morza, a okolica na 22. piętrze jest wyposażona w wygodne kabiny. O tłumy nie trzeba się martwić, gdyż w hotelu obowiązuje dzienny limit 140 osób.

Atlantis The Royal Hotel Taras na dachu z basenami bez krawędziAtlantis The Royal Hotel Lotus Bar Taras na dachuOdkryte baseny hotelu Atlantis The RoyalAtlantis The Royal Hotel Noby przy plaży

Park wodny Aquaventure

Aquaventure stał się jednym z największych parków wodnych na świecie w 2021 roku, kiedy otwarto pełną akcji 48-metrową wieżę Trident Tower, zwiększając całkowitą liczbę atrakcji w parku wodnym do 105.

Atlantis The Royal Hotel Snorkeling W Morzu

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector