Air Castle  

Wyjątkowe domy rozprzestrzeniają się lotem błyskawicy, a każde nowe dzieło jest bardziej dzikie i dziwaczne niż wcześniej. Steve i Nancy, kreatywna para z Dallas, wymyślili nową koncepcję wynajmu krótkoterminowego.

Pomysł wziął się ze słodkiej bajki z dzieciństwa. Dziadek Steve’a zapytał swojego marzycielskiego syna, czy zostałby inżynierem budującym powietrzne zamki. Ponieważ Steve i jego ojciec zostali inżynierami, było tylko kwestią czasu, zanim słowa przełożą się na czyny.

Wieża kontenerowa

Imponująca konstrukcja znajduje się w zieleni Ladonii w Teksasie – maleńkiego miasteczka liczącego zaledwie 612 mieszkańców.

Słyszę, jak pytasz: „domek na drzewie z kontenerów?” No tak. Konstrukcja powietrznego zamku przypomina rozciągający się pionowo domek na drzewie, ale jest wykonana z metalowych pojemników.

Air Castle w Ladonia w Teksasie

Solidna konstrukcja ma betonowy fundament z kontenerami wysyłkowymi ułożonymi jeden na drugim jak klocki Lego – to prawdopodobnie kolejne wspomnienie z dzieciństwa.

Wieża kontenerowa Air Castle

40-stopowa (12-metrowa) wieża jest zwieńczona dwupoziomowym tarasem na dachu rozciągającym się na 50 stóp (15 metrów). Panoramiczny dach jest połączony z głównym budynkiem zewnętrznymi spiralnymi schodami.

Kontenery wspornikowe to miejsce, w którym Steve i jego zespół stworzyli wspólne przestrzenie.

Wieża przemysłowa Air Castle

Dźwigi podniosły prefabrykowane kontenery na ich ostateczne miejsca.

Po dwóch latach budowy jedyna w swoim rodzaju wieża do wynajęcia była gotowa na przyjęcie gości.

Wynajem domu Air Castle

Na szczęście nie całą uwagę poświęcono projektowi zewnętrznemu. W rezultacie wnętrze jest równie imponujące.

Industrialna stylistyka zewnętrzna kontrastuje z wnętrzem w stylu wiejskim, w którym wykorzystano materiały o innym przeznaczeniu. Niektóre dekoracyjne elementy drewniane mają ponad 300 lat.

Salon Air Castle

Główne drzwi wejściowe są stylizowane na zamek.

Przestrzeń wspólna Air Castle

Kuchnia jest przytulna i jest w pełni zaopatrzona we wszystko, czego potrzebujesz na wypad. Nawet kuchnia ma balkon – jeden z sześciu w domu.

Kuchnia Air Castle

Z salonu wychodzi się na werandę z wanną z hydromasażem, z której z poziomu baldachimu widać piękną przyrodę Ladonii. Karma dla ptaków i wiewiórek zbliża zwierzęta.

Ganek Air Castle z wanną z hydromasażem

Wykonana na zamówienie łazienka znajduje się na tym samym piętrze co salon i ma piękny blat z czarnego orzecha oraz luksusowy prysznic z wieloma głowicami prysznicowymi.

Istnieją dwie sypialnie – jedna poniżej poziomu salonu i jedna powyżej.

Łazienka Air Castle

Klatka schodowa, która biegnie przez cały budynek, ma sprytnie zaprojektowaną stopnie w różnych kolorach, dzięki czemu nie upadniesz, próbując znaleźć łazienkę w środku nocy.

Klatka schodowa Air Castle

Górna sypialnia nosi imię ulubionej wiewiórki właściciela, a jego zdjęcia ją zdobią. Łóżko typu queen-size ma okno nad nim, przez które w bezchmurną noc można podziwiać gwiazdy.

Sypialnia Air Castle

Taras na dachu oferuje świeżą bryzę i cień w upalne letnie dni, a z niego roztacza się widok ponad wierzchołkami drzew.

Taras na dachu Air Castle

Na zewnątrz znajduje się miejsce do grillowania osłonięte od słońca i zaopatrzone w drewno.

Miejsce do grillowania na świeżym powietrzu Air Castle

Ocena hotelu
hotelirestauracjainfo.pl
Adblock
detector