Mercure Kraków Stare Miasto ma rok

Choć nie jest to typowy hotel zabytkowy, to przywiązanie do krakowskiej tradycji i historii ma we krwi. I to bardzo młodej krwi, bo w październiku mija dokładnie rok od otwarcia Mercure Kraków Stare Miasto.

Mercure Kraków Stare Miasto to nowoczesny hotel usytuowany w samym sercu stolicy małopolski. Swoim gościom oferuje 198 przestronnych, wygodnych pokoi o wysokim standardzie. Wnętrza hotelu oddają duszę krakowskiego klimatu i dobrego stylu, m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając ich na wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brand wall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami Głów Wawelskich.

Wnętrza hotelu zachwycają unikatowym wystrojem i historią, którą można odnaleźć na każdym kroku.
W jego progach gościło wiele znanych osobistości, wśród nich gwiazdy polskiego kina: Małgorzata Kożuchowska i Maciej Zakościelny, a także drużyna piłkarska Anglii, która zatrzymała się w Krakowie z okazji rozgrywek UEFA 21.

Hotel Mercure Kraków Stare Miasto, oprócz bogatej oferty noclegowej udostępnia swoim gościom i mieszkańcom nowoczesne zaplecze konferencyjne oraz restaurację Winestone. To właśnie tam serwowane są potrawy regionalne, a także wina z najodleglejszych zakątków świata. Według danych zgromadzonych przez właścicieli hotelu tylko przez 12 miesięcy aktywnej obecności na rynku restaurację Winestone odwiedziło ponad 36 tys. gości. Ciekawostką jest, że przez okrągły rok wypili prawie 6 tys. filiżanek kaw, prawie 3 tys. kubków herbat oraz ponad 5 tys. litrów soku pomarańczowego. Co więcej, w hotelowej restauracji kucharze wydali ponad 86 tys. śniadań i zamówili ponad 74 tys. jaj.

 altalt alt

 

 

alt

 

 alt

 altalt

 

.