Marriott z usługą mobilnego meldowania i wymeldowania

Sieć hoteli Marriott udostępnia członkom programu Marriott Rewards usługę mobilnego meldowania i wymeldowania w prawie 500 hotelach, w tym w warszawskim hotelu Marriott. To pierwsza w branży hotelarskiej aplikacja tego typu.

W ubiegłym roku usługa mobilnego meldowania i wymeldowania została po raz pierwszy wprowadzona w hotelach Marriott Hotels w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a teraz jest już dostępna na wszystkich kontynentach, na których znajduje się prawie 500 hoteli tej sieci.

Z aplikacją Marriott Mobile meldowanie i wymeldowywanie się (Mobile Check-in/Checkout) jest niezwykle proste. Po godzinie 16:00 w dniu poprzedzającym przyjazd członkowie programu Marriott Rewards otrzymują powiadomienie w trybie „push" na iPhone'a lub urządzenie z systemem operacyjnym Android, informujące o możliwości zameldowania się. Następnie otrzymują automatyczne powiadomienie, gdy ich pokój jest już gotowy. Jako że informacje o płatnościach są zapisywane na profilach członkowskich, goście muszą tylko zgłosić się do specjalnego stanowiska przeznaczonego do mobilnego zameldowania i odebrać wcześniej zaprogramowaną kartę, która będzie tam na nich czekała.

>>> Zapoznaj się z czerwcowym wydaniem „Świata Hoteli" w wersji elektronicznej

Pod koniec pobytu goście otrzymują powiadomienie w trybie „push" informujące o możliwości zdalnego wymeldowania się. Po jego zakończeniu goście są proszeni o wskazanie adresu e-mail, na który zostanie przesłany rachunek, co pozwala im na ominięcie recepcji.

- Gdy rozpoczęliśmy testowanie usługi mobilnej, zwróciliśmy się bezpośrednio do ekspertów, tj. naszych gości, którzy powiedzieli nam, że chcieliby mieć możliwość meldowania i wymeldowywania się za pośrednictwem smartfonów – powiedział Paul Cahill, starszy wiceprezes ds. zarządzania marką Marriott Hotels. - Dziewięciu na dziesięciu przedstawicieli Generacji Y, którzy po raz pierwszy skorzystali z usługi mobilnego zameldowania i wymeldowania, ocenili ją bardzo wysoko i stwierdzili, że skorzystaliby z niej ponowie przy kolejnym pobycie w hotelu.

Aplikację Marriott Mobile można pobrać z iTunes Store firmy Apple, z Google Play, a także ze strony http://www.marriott.com/marriott/mobile-apps.mi. Na tych stronach można się także łatwo zapisać do programu Marriott Rewards, a na stronie http://travel-brilliantly.marriott.com/ podróżni mogą dowiedzieć się więcej o usługach mobilnych dostępnych w sieci Marriott Hotels.

Innowacyjne rozwiązania mobilne sieci Marriott Hotels nie ograniczają się do meldowania i wymeldowywania. Wizja przyszłości to 15 mobilnych hoteli „inkubatorów" w Stanach Zjednoczonych, które jako pierwsze w branży umożliwiają gościom wysyłanie wiadomości tekstowych z zamówieniem usługi, np. dodatkowych ręczników i poduszek, obsługi na parkingu, a także rozmowę na czacie z pracownikiem hotelu w czasie rzeczywistym.

Ponadto, jako lider branży w zakresie organizacji spotkań, sieć Marriott Hotels wprowadziła nową ofertę adresowaną do pracowników mobilnych, w tym usługi Meetings Imagined, Meeting Services App (Red Coat Direct) oraz Workspace on Demand.

 altalt alt

 

 

alt

 

 alt

 altalt

 

.